Головна Політика В Волинській області підсумували роботу органів соціальної та ветеранської політики за 2023...

В Волинській області підсумували роботу органів соціальної та ветеранської політики за 2023 рік

836

Сьогодні відбулося розширене засідання колегії департаменту соціальної та ветеранської політики ОДА за підсумками роботи у минулому році та завданнями на 2024-ий рік.

Серед учасників зустрічі заступниця голови облдержадміністрації Мирослава Якимчук, директор департаменту соціальної та ветеранської політики ОДА Оксана Гобод та керівники підпорядкованих установ.

Найперше очільниця профільного департаменту окреслила основні напрямки роботи відомства у 2023 році. А саме: підтримка цивільного населення, робота з внутрішніми переселенцями, ветеранська політика та соціальні послуги в області.

Для підтримки цивільного населення області соціальними гарантіями у минулому році з державного бюджету виділено 2,8 млрд гривень. Таким чином забезпечили виплату понад 40 видів допомог і компенсацій. Зокрема:

  • 38,1 тисяч сімей з дітьми та окремі категорії дітей одержали 908,2 млн грн.
  • 7,8 тисяч малозабезпечених сімей отримали 551,8 млн грн.
  • 39 дитячих будинків сімейного типу та 59 прийомних сімей отримали на розвиток сімейних форм виховання 42,2  млн грн.
  • 17,6 тисяч осіб з інвалідністю з дитинства
    та дітей з інвалідністю отримали 719,2 млн грн.
  • 10,3 тисяч осіб, які не мають права на пенсію отримали 205,5 млн грн.
  • 3,2 тисяч осіб, які проживають разом з особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу отримали 106 млн грн.
  • 1,6 тисяч осіб одержали соціальні стипендії на 24,7 млн гривень.

Також додатково 31-ій людині (на 52 дитини) відшкодовано вартість послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» на 3,2 млн грн, 311 дітей оздоровлені коштами державного бюджету за путівками МДЦ «Артек», 1,3 тисяч волинян отримали «пакунки малюка», а 6,8 тисяч сімей забезпечили одноразовою виплатою замість «пакунка малюка».

«Державні програми соціальної підтримки для саме сімей з дітьми ми з вами виконали на сто відсотків», – додала Оксана Гобод.

Вона також розповіла, що на Волинь з початку повномасштабного вторгнення прибуло 79 тисяч переселенців. Зазвичай вони використовували нашу область, як транзитну, однак близько 47 тисяч ВПО залишилося.

«При ОВА, усіх РВА та 16 територіальних громадах створили Ради з питань внутрішньо переміщених осіб, – зазначила керівниця департаменту соціальної та внутрішньої політики облдержадміністрації. – Також ми щомісячно виплачуємо внутрішнім переселенцям допомогу на проживання. У минулому році ця сума загалом становила 785,5 млн гривень».

Окрім того, тогоріч 37-ом ветеранам компенсували 75,4 млн гривень за належні для проживання житлові приміщення та 853-ом родинам загиблих військовослужбовців надали матеріальну допомогу на загальну суму 54,3 млн грн.

Реабілітаційні послуги надали 404 дітям з інвалідністю на суму 7,8 млн грн. Також 288 волинян з інвалідністю, із захворюванням хребта та спинного мозку забезпечили санаторно-курортним лікуванням на 3,5 млн грн.

«Департаментом забезпечено організацію роботи, фінансування та покращення матеріально-технічної бази шести інтернатних закладів, в яких проживали 871 підопічний, – зазначила Оксана Гобод. – З початку військових дій інтернатні заклади області прийняли 190 підопічних з Житомирської, Донецької, Дніпропетровської області та Харківської області».

Особлива увага приділялася роботі щодо запобігання та протидії домашньому насильству. За 2023 рік в області зареєстровано 9 902 звернення щодо вчинення домашнього насильства.

«Ми забезпечили координацію та супровід спеціалізованих служб, організували навчання спеціалістів органів місцевого самоврядування по роботі з кривдниками, – сказала посадовиця. – В області діє 45 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб: 35 мобільних бригад, два притулки, два денні центри, дві кризові кімнати, один центр соціально-психологічної допомоги, три спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування».

Крім того, у  2023 році департаментом реалізовано заходи трьох обласних програм:

  1. Регіональна цільова програма соціального захисту населення на 2019-2023 роки.
  2. Регіональна програма підтримки осіб, які брали участь у захисті батьківщини, та членів їхніх сімей на 2020-2023 роки, тимчасово переміщених осіб у 2022-2023 роках.
  3. Обласна комплексна програма з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2023 року.

«Дякую усім за роботу та продовжуємо працювати над наданням соціальної підтримки та послуг цивільному населенню, внутрішньо переміщеним особам, ветеранам та членам їх сімей», – сказала Оксана Гобод.

Опісля присутні заслухали доповіді начальника управління соціальної та ветеранської політики Камінь-Каширської райдержадміністрації, директора департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради, начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради, директорів Горохівського та Берестечківського психоневрологічних інтернатів.