Головна Економіка Волинянам представили можливості програм міжрегіонального співробітництва ЄС

Волинянам представили можливості програм міжрегіонального співробітництва ЄС

923

З 1 січня 2024 року для українських громад стали доступними програми міжрегіонального співробітництва ЄС Interreg Europe та URBACT. Тож сьогодні для близько 60-ти представників тергромад області, структурних підрозділів ОДА та Агенції регіонального розвитку розповідали про можливості такої співпраці.

Зустріч організували фахівці Українського інституту міжнародної політики спільно з Департаментом координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України та за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

«У нас 14 заходів по областях України, в рамках яких ми розповідаємо про нові програми, які відкривають нам можливості покращення політики й спроможності місцевої влади. Це те, про що ми завжди багато говоримо, що нам потрібно і саме це нам дають ці програми, – сказала Надія Афанасьєва, директор ГО «Український інститут міжнародної політики». – У Волинській області працюють програми транскордонного співробітництва. Ви досить активно у них берете участь і вам буде легше реалізувати нові».

Під час заходу присутні обговорили:

  • тематичні напрями програм Interreg Europe/URBACT,
  • умови та можливості залучення до програм українських партнерів,
  • корисні поради та практичні рекомендації щодо участі в програмах.

«Наша мета – надати вам інструменти та посилання для пошуку інформації, розповісти невеличкі секрети, як шукати партнерів та відповісти на ваші запитання», – додала Надія Афанасьєва.

У заході також взяла участь заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук, яка зазначила, що завдяки програмам можна розвивати свої громади та реалізовувати різноманітні проєкти.

Довідково:

Interreg Europe

Бюджет програми до 2027 року складає 379 млн євро. Участь в програмі беруть представники міст та регіонів з 36 країн Європи 27 країн-членів ЄС, Швейцарії, а з нового року також, Україна, Молдова, Боснія і Герцеговина, Албанія, Сербія, Північна Македонія та Чорногорія. У рамках програми громади можуть брати участь в конкурсах проєктів з обміну досвідом разом з Європейськими партнерами.

Конкурси проєктів з обміну досвідом проводяться одночасно за 6-ма пріоритетними напрямками: розумна Європа, зелена Європа, об’єднана Європа, соціально-відповідальна Європа, Європа ближча до громадян, краще регіональне врядування. У рамках програми покривається 80% вартості проєкту для громад та регіонів та 70% для неурядових організацій. Середній розмір консорціуму партнерів складає 7-10 партнерів із різних європейських країн.

URBACT

Загальний бюджет програми складає 110 млн євро. Мета проєкту: сприяння інтегрованому сталому розвитку міст шляхом співпраці. Участь у програмі беруть країни-члени ЄС, держави партнери: Норвегія та Швейцарія, держави кандидати на членство в ЄС: Україна, Молдова, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія. Програма має 3 напрямки діяльності: нетворкінг, розбудова потенціалу, комунікація та обмін знаннями.

Тематичні напрямки: культура, рівень життя, екологія, цифровізація, циркулярна економіка, демографія, робочі місця.

Учасниками програми можуть виступати: міста, міські територіальні громади, підприємства, установи та організації (що перебувають у комунальній власності відповідних міських територіальних громад), асоціації органів місцевого самоврядування. Учасники програми можуть обмінюватись досвідом та навчатися, передавати свій досвід іншим, брати участь в контрольних заходах і комунікаціях в межах ЄС.