Головна Наради, сесії В полі зору влади — питання із освітянського життя

В полі зору влади — питання із освітянського життя

3071

В області розпочалися масштабні перевірки якості продуктів харчування у закладах бюджетної сфери: школах і дитсадках. І, як не прикро констатувати, перші перевірки вже виявили низку недобросовісних постачальників. Детально про спільну роботу в цьому напрямку санстанції, ветеринарів та держстандартметрології вже йшлося і на відеоселекторній нараді при голові Волинської облдержадміністрації Борисові Клімчуку. «Перші результати тривожні. Не можна годувати дітей спредами. Безпека харчування і надалі на особливому контролі, так, як це відбувається в європейських країнах. Ми розпочали з молочних продуктів, решта – на черзі», – наголосив Борис Клімчук.

З такого та інших питань освітянського життя йшлося на робочій нараді, яку провів голова Шацької РДА Володимир Найда. У її роботі взяли участь голова Шацької районної ради Володимир Голядинець, заступники голови Шацької РДА Віктор Плейтух та Сергій Пархонюк, голови сільських рад, директори шкіл, завідуючі дошкільних навчальних закладів, спеціалісти відділу освіти, окремі керівники установ та організацій району. І хоча подібних випадків, про які говорилося вище, в районі не зафіксовано, причин, які спонукали організувати нараду про стан справ і завдання із забезпечення сталого функціонування закладів освіти в районі, вистачає. Про це говорив у своєму виступі Микола Гуняга, начальник Любомльського міськміжнародного управління ГУДСЕС у Волинській області. За його словами, дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил у навчальних закладах району дещо погіршилося. Про це свідчать перевірки установи, яку він очолює. Як правило, кожна перевірка закінчується адміністративним стягненням на керівників освітянських закладів. Дивує те, що неналежно здійснюється контроль в їдальнях за приготуванням страв для дітей, ігноруються норми прибирання приміщень шкіл та дитсадків технічними працівниками, миття посуду тощо. Все це приводить або може призвести до спалахів різного роду інфекційних захворювань, яких в Україні в цьому році вже виявлено більше двадцяти. Це не може не тривожити. Питання начебто просте у вирішенні, яке не потребує додаткових коштів, але чомусь не виконується належним чином. Микола Петрович звернув увагу присутніх і на кваліфікації кухарів, яка часто-густо не відповідає потребам сьогодення. «Директори шкіл, завідуючі дошкільних закладів відповідають за всі дії, які відбуваються у їхніх установах, – сказав Микола Гуняга. – Тому слідкуйте за цими процесами, страхуйте себе від небажаних наслідків. Тим паче й прокуратура часто звертається до нашої установи і просить надавати матеріали по перевірках освітянських закладів. Гігієна, санітарія та епідеміологія – це ті складові, які мають бути на першому місці в роботі з дітьми». Не оминув уваги виступаючий і питання щеплення дітей. «На жаль, в країні склалася тенденція, коли батьки масово відмовляються проводити щеплення дітей від інфекційних захворювань. Це неправильно. Наприклад, у сусідній Польщі ситуація в цьому питанні зовсім протилежна. Там є нормою, коли дитина згідно з календарем щеплень отримує цю медичну послугу. На сьогоднішній день протистояти хворобам може тільки щеплення. Нічого ефективнішого поки ще людство не винайшло», – наголосив санітарний лікар. У зв’язку з відмовою батьків від профілактичних щеплень їхнім дітям Володимир Найда доручив зацікавленим особам з цього питання проводити для них постійну роз’яснювальну роботу.

Анатолій Павлей, начальник відділу освіти, говорив про стан роботи по забезпеченню сталого функціонування навчальних закладів в зимовий період та результати впровадження енергоощадних заходів. Він погодився із попереднім виступаючим про те, що головне завдання освітянських закладів – мати здорову дитину, з якою можна працювати. Тому повинні виконуватися всі норми по харчуванню учнів, техніці безпеки, температурному режиму тощо. Від цього повинна відштовхуватися робота директорів шкіл та завідуючих дитсадків. Усі названі об’єкти забезпечені на сто відсотків паливом, в окремих закладах перекрито дахи, замінено котли та перемуровані грубки, де це було потрібно. Тільки за останні два роки в освітянських закладах замінено 247 вікон на склопакети. На це затрачено з різних джерел фінансування сотні тисяч гривень. Це дало змогу заощаджувати на паливі і зекономлені кошти спрямовувати на інші потреби. Володимир Найда закликав Анатолія Павлея стимулювати тих керівників освітянських закладів, які ефективно працюють в цьому напрямку. «Нехай ті гроші, які вони зекономили на паливі, будуть направлені на інші питання із життя школи», – сказав Володимир Степанович. Віктор Плейтух наголосив на максимальній перевірці стану котелень та протипожежних заходів.

Зупинився Анатолій Павлей у своєму виступі і на участі учнівських колективів у громадському житті населених пунктів, організації шефської, волонтерської роботи у школах. Вона, звичайно, бажає бути кращою. Хоча є позитивні напрацювання і в цьому питанні (докладніше про це читайте у матеріалі на 4 стор. «Ветеранські організації – дієвий майданчик ефективної діяльності»). Він, а також Адам Дударчук, голова районної ради ветеранів, та Володимир Найда звернулися до присутніх директорів шкіл, аби ті постійно стежили за благоустроєм місць воєнних поховань. «Кожен директор школи особисто несе відповідальність за впорядкування територій біля обелісків та братських могил», – підкреслив голова РДА. Тим паче, що в наступному році Україна буде святкувати 70-ту річницю визволення території від німецько-фашистських загарбників і 70-річчя Перемоги у 2015 році.

Володимир Голядинець наголосив на налагодження взаємодії директорів шкіл і сільських голів у питанні активізації останніх у написанні проектів, які фінансуються частково із міжнародних фондів. «Адже на місцях саме ви бачите, де треба провести ремонт школи чи дитсадка, поміняти вікна та двері. Пожвавлюйте роботу в цьому напрямку», – закінчив він.

Про співпрацю райвідділу міліції та дирекції шкіл у правовиховній роботі з дітьми та заходи із недопущення протиправних проявів у закладах освіти інформував Віталій Фурман, оперуповноважений групи кримінальної міліції у справах дітей Шацького РВ УМВС. Кожен дільничний, який закріплений за школою, здійснюватиме перевірки щодо заборони перебування дітей до 16-ти років після 22-ої години без супроводу батьків у закладах культури та нічних кафе.

Андрій Цвид, провідний інспектор Шацького районного сектору управління ДСНС України у Волинській області, зазначив, що на момент перевірок дотримується належне виконання правил пожежної безпеки у навчальних закладах району. Існує проблема недостачі 40 вогнегасників по деяких школах, у зв’язку із чим голова райдержадміністрації дав відповідне доручення.

Віктор ГРИЦЮК.