Головна Наради, сесії Ветеранські організації – дієвий майданчик ефективної діяльності

Ветеранські організації – дієвий майданчик ефективної діяльності

3249

На початку 2013 року на одному із засідань президії Шацької районної ради ветеранів було прийнято рішення про проведення огляду-конкурсу серед загальноосвітніх закладів району на кращий волонтерський загін. Комісія у складі Адама Дударчука, голови районної ради ветеранів, Галини Янчук, методиста районного відділу освіти, Катерини Редько, голови районної організації Профспілки працівників освіти і науки, протягом року відвідувала навчальні установи, аналізуючи роботу волонтерських організацій.

І ось цього тижня на черговому засіданні районної ради ветеранів були підбиті підсумки конкурсу та оголошено переможців. Найкраще волонтерська робота налагоджена у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща, яка і стала переможцем. Друге місце посіли волонтери ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо, третє – ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове. Всі вони були відзначені грошовими преміями.

Волонтерська діяльність – це діяльність, яка спрямована на надання допомоги особам, що перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Це спосіб підтримки, піклування, турботи. Галина Янчук ознайомила членів засідання та запрошених з діяльністю волонтерських загонів учнівських самоврядувань. «У всіх загальноосвітніх навчальних закладах у структуру роботи учнівських організацій входять волонтерські загони. Пріоритетними напрямками роботи юних волонтерів є піклування про людей похилого віку, одиноких, ветеранів Великої Вітчизняної війни, вдів, дітей з особливими потребами, догляд за братськими могилами, обелісками та пам’ятниками загиблих воїнів, пошукова робота, участь у благодійних акціях тощо. Тісна співпраця волонтерських загонів з соціальними працівниками, головами первинних ветеранських організацій, районною організацію товариства Червоного Хреста України дала змогу зібрати всі списки тих людей, яким необхідна посильна допомога. І саме волонтерська діяльність сприяє вихованню в молоді поваги до людей похилого віку, навчає працелюбності, є прикладом безкорисливості, доброти», – підсумувала Галина Павлівна.

Володимир Голядинець, голова Шацької районної ради, відмітив, що волонтерська діяльність – це добровільний вибір, що визначається особистими поглядами та позиціями. І варто цю діяльність спрямовувати на допомогу людям, які її найбільше потребують. Важливість її полягає не тільки у наданні посильної допомоги, а й у вмінні вислухати, розрадити.

Адам Дударчук подякував кураторам волонтерських загонів, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування за взаємодію, відзначив позитивні приклади співпраці з керівниками району. Висловив прохання більше дбати про стан обелісків, братських могил, окремих поховань на своїх територіях. І, щоб не порушувати традицію, у наступному році провести конкурс на кращу ветеранську організацію та школу зі зразковим патріотичним вихованням молоді.

Завершилось засідання на приємній нотці – Володимир Голядинець з нагоди 20-річчя створення Шацької районної ради ветеранів оголосив подяку Костянтину Петровичу Чеснокову, почесному голові районної ради ветеранів.

Ліана МИСЮРИНА.