30 квітня під головуванням Сергія Віннічука, голови Шацької районної ради, та з участю Олександра Куська, голови Шацької РДА, відбулося пленарне засідання чергової сесії районної ради.
Роботу обранці громади розпочали з депутатських запитів. В Анатолія Гириковича їх було декілька: про скаргу жителів вулиці 1 Травня, що в с. Мельники, на осіб, які спорудили на водоймі бетонну дамбу, від чого потік води пішов в іншому напрямку; про необхідність встановлення в населеному пункті контейнерів для сміття; про відновлення рейсу Шацьк-Пехи. Депутат Володимир Сухецький порушив одну з проблем кам’яної дороги Шацьк-Вілиця, а Володимир Кудь вже вкотре зачепив болюче питання вирубування в районі лісів. Зі слів Володимира Дмитровича, в 2013 році з одного лише Піщанського лісництва вивезли 4 315 м3 деревини. Це великі гроші. Утім, де вони? Чому лісгосп не може себе забезпечити? Чому працівники мають заборгованість по зарплаті? Ці запитання не раз ставилися на сесії і завжди залишалися без відповіді. Депутат Володимир Захарко адресував Шацькому селищному голові запит про замовників реклами на білбордах, розташованих у селищі, та кількість зароблених на ній коштів. Запит до Волинської обласної ради від депутата Прип’ятської сільської ради Петра Цвида озвучила на сесії депутат Ольга Сахарук. У зверненні обранця громади було порушене питання ремонту дороги Шацьк-Вілиця-Прип’ять-Любохини. Йшлося, зокрема, про таке. 21 грудня 2012 року депутати районної ради не проголосували за звернення групи депутатів Прип’ятської сільської ради до районного та обласного керівництва та департаменту доріг у Волинській області про необхідність реконструкції згаданої автодороги, яка знаходилася у плачевному стані. На той час прип’ятські депутати нічого не знали про існуючу від 12.01.2010 року угоду між Кабінетом Міністрів і Волинською обласною радою, укладену на 5 років, щодо регіонального розвитку Волинської області. Відповідно до угоди, на капітальний ремонт дороги Шацьк-Вілиця-Прип’ять-Любохини були передбачені кошти в розмірі 23 млн. грн. В грудні 2013 року швидкими темпами провели ремонт згаданої дороги, який не можна назвати капітальним. До закінчення дії угоди залишилося 9 місяців, дорога – у такому ж жахливому стані, як на період до 2010 року. Чи надходили ці кошти протягом 4 років? Якщо надходили, то на що були використані? Чи знали про них депутати?
Розгляд пункту порядку денного «Звіт головного лікаря Шацької районної лікарні про виконання своїх функціональних обов’язків, збереження та ефективність використання майна у 2013 році» відбувався у формі запитань і відповідей. Перед доповідачем Світланою Крецу піднімалися питання проходження медогляду сільськими жителями, ймовірності виїзду медиків у села з цією метою, функціонування в районному центрі цілодобової аптеки, використання реанімобіля, доступності медичних послуг для хворих денного стаціонару у вихідні дні, відкриття в лікарні приймального відділення, а в сільських населених пунктах – аптек. Щодо останнього питання, то воно є значною проблемою, яка поки що вирішується з великими потугами. Виявляється, відкрити в селі аптеку – майже нереально. Умови її існування втиснуто в надто жорсткі рамки закону, тому підприємці неохоче беруться за цю справу. Утім, як відзначив голова РДА Олександр Кусько, проблема таки буде вирішуватися і вже найближчим часом керівництвом лікарні і районною владою будуть зроблені перші кроки.
Ольгою Сахарук, керуючою справами районної ради, був оприлюднений список заходів районної ради щодо економного використання бюджетних коштів у 2014 році. У зв’язку з фінансовою скрутою буде припинено придбання транспортних засобів, меблів, мобільних телефонів, ноутбуків, побутової техніки та проведення ремонту приміщення районної ради; не здійснюватиметься заповнення вакантних посад у виконавчому апараті районної ради; буде зменшено використання бюджетних коштів для проведення заходів з відзначення пам’ятних та історичних дат, ювілеїв підприємств, установ та організацій тощо. Також буде припинено утворення нових комунальних установ, що фінансуються за рахунок місцевого бюджету, та здійснено інвентаризацію і перевірку роботи кількох існуючих у районі структур (працюватиме спеціальна комісія) для встановлення доцільності їх подальшого функціонування. Керівник одного з них – Віктор Матейчик, в.о. начальника КП Шацького ГРПВАПП, – повинен був звітуватися на сесії, проте на засідання не прибув.
Багато запитань у керівників району і депутатів виникло до Андрія Любінця, директора ДП «Шацьке УДЛГ». Зокрема, йшлося про те, що заготівлею лісу у нас займаються структури, зареєстровані в інших районах області, відповідно там сплачують і податки. Для району це не вигідно. Про перспективу відновлення діяльності комплексу «Венське», а точніше її відсутність, інформував присутніх депутат Ігор Жмурко. Спроби кількарічної давності реанімувати роботу комплексу не принесли очікуваних результатів, тому все обладнання було вивезене в інші райони області. Відповідно до програми обласного управління лісового господарства, виробництво консервної продукції було сконцентроване в трьох населених пунктах області: Маневичах, Колках, Ківерцях.
Тема, пов’язана з лісовим господарством району, має багато темних місць, які ще належить вивчити і дослідити. В тому числі і те, як підсумував голова Шацької РДА Олександр Кусько, чому з лісу – народного багатства – покращують свій добробут лише окремі особи.
З усіх питань порядку денного сесії були прийняті відповідні рішення.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.