8 лютого під головуванням Володимира Найди, голови Шацької РДА, та за участю його заступника з гуманітарних питань Сергія Пархонюка, голови районної ради Володимира Голядинця відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації. Перш ніж приступити до розгляду питань порядку денного, Володимир Найда піддав критиці роботу деяких дільничних інспекторів міліції по сільських радах, їхню погану співпрацю з головами сільських рад стосовно боротьби із самогоноварінням. В деяких населених пунктах району, за його словами, ситуація вже давно є кричущою, адже точок продажу самогону більшає з кожним разом, а по селах спивається чимало людей. Дійшло до того, що люди, жителі деяких сіл, самі просять навести лад на їхніх територіях. Андрій Деркач, в.о.начальника Шацького РВ УМВС, відзначив, що заходи по боротьбі із самогоноварінням уже розпочато, зокрема, станом на 8 лютого працівниками міліції здійснено рейди по двох сільських радах району – Ростанській та Пулемецькій. Разом з тим він висловив пропозицію опубліковувати докладну інформацію про результати цієї роботи на сторінках газети «Шацький край», вказуючи прізвища порушників закону.
Тетяна Крат, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації, звітуючи про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району за підсумками 2012 року, відзначила, що характерною ознакою виконання Програми була системна робота з вирішення актуальних питань в усіх сферах господарського комплексу. Пріоритетними напрямками були підтримка сільського виробника, освоєння внутрішніх інвестицій, енергозбереження і впровадження енергозберігаючих заходів, сприяння розвитку підприємництва, посилення інвестиційної привабливості району. У сфері податково-бюджетної політики виконано запланований показник податкових надходжень до зведеного бюджету району за 2012 рік (надійшло 15 млн. 888 тис. грн., що більше на 1 млн. 147 тис. грн., ніж у 2011 році). Щодо показників фінансового результату від звичайної діяльності до оподаткування, то, як відзначила Тетяна Михайлівна, хоч остаточних результатів поки що немає, але попередні дані свідчать, що збитковими минулого року будуть, окрім ТзОВ «Шацький молокозавод», ще кілька підприємств та організацій району. Тішать показники діяльності малого підприємництва, за рахунок якого за рік в районі створено 284 робочі місця з усіх 290. Завдяки малому підприємництву в районі функціонує 147 закладів торгівлі, 134 магазини, 19 закладів ресторанного господарства. Звітувала Тетяна Крат і про показники інвестиційної діяльності (обсяг прямих іноземних інвестицій становив 63,8 тис. доларів США); галузі житлового будівництва (здано в експлуатацію 8 тис. м2 житлової площі), показники розвитку реального сектору економіки, діяльності промислових підприємств, галузі лісового та водного господарства, впровадження енергозберігаючих заходів та інше.
Про підсумки виконання бюджету району за 2012 рік доповідав Олександр Бебко, начальник управління фінансів РДА. Так, до загального фонду бюджету району за 2012 рік надійшло 78 млн. 217 тис. грн., в тому числі власних надходжень – 8 млн. 746,9 тис. грн. До бюджету надійшло менше на 18 млн. 365 тис. грн. субвенцій з державного бюджету, ніж було заплановано. Із 12 видів запланованих в загальному фонді платежів виконано 11 (недовиконано податок на доходи фізичних осіб в сумі 256,9 тис. грн., хоч цей податок становить найбільшу частку в структурі дохідної частини загального фонду бюджету району – 70,1%). Бюджетні зобов’язання виконали 8 сільських та селищна ради, не забезпечив виконання дохідної частини районний бюджет. На 68 млн. 71,4 тис. грн. здійснено видатків у 2012 році, що на 11 млн. 926 тис. грн більше, ніж у попередньому, про що Олександр Бебко розповів докладніше по всіх галузях.
Віктор Челак, начальник Шацького відділення Любомльської МДПІ, співдоповідаючи про підсумки виконання бюджету району, докладно відзвітував про показники виконання розрахункової бази до зведеного бюджету усіх рівнів (державного та місцевого).
Про те, що в цьому році будуть жорстко контролюватися сплата різноманітних податків і платежів, використання державних коштів, а особлива увага при цьому буде звертатися на їх раціональність, наголосив Володимир Найда. Заодно він висловив незадоволення роботою виконавчого комітету Шацької селищної ради щодо здійснення делегованих повноважень галузі будівництва, житлово-комунального господарства, у сфері регулювання земельних відносин при розгляді питання про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади та дотримання вимог чинного законодавства виконавчим комітетом селищної ради (доповідала Наталія Андросюк, начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату РДА).
Віта ШЕПЕЛЯ.