11 жовтня Шацький лісовий коледж ім. В.В.Сулька (директор Ігор Жмурко) гостинно відчинив двері для активістів студентського самоврядування Волині. Протягом кількох днів, у рамках «Школи лідерів-2014», плідно працювали, обмінювалися досвідом, творили спільні проекти студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації Волинської області. 13 жовтня, під час конференції обласної молодіжної громадської організації «Студентська рада Волині», до ініціативної молоді приєдналися ректори та директори вишів, представники владних структур області та району. Почесним гостем заходу став Володимир Гунчик, голова Волинської ОДА. «Влада – це ваші помічники. Ми уважно вас вислухаємо, врахуємо всі пропозиції й зауваження в питанні співпраці, тому що в час змін покладаємо на вас великі надії», – з такими словами Володимир Гунчик звернувся до присутніх студентів.
Голова «Студентської ради Волині» Неля Жиговець відзвітувала про діяльність організації за минулий рік та поінформувала про плани на близьке майбутнє. Рада продовжить реалізовувати розпочаті раніше соціальні проекти та підготує грунт для нових, що діятимуть у навчально-юридичному, культурно-масовому та інформаційному напрямках. В її планах зреалізувати шість масштабних проектів, які і презентували студенти під час конференції. А саме: вивчення іноземних мов в онлайн-режимі, ігри клубу «Що?Де?Коли?» на тему історії України, проведення благодійного ярмарку, мета якого – збір коштів для військових; створення серії роликів на тему «Як студенту провести час за 50 грн.»; проекти щодо підвищення статусу вищих навчальних закладів та впровадження ІТ-технологій.
«За кожним вашим проектом можна складати відповідний бізнес-проект, рекламувати його та заробляти кошти на розвиток студентського самоврядування», – зазначив Володимир Петрович, схваливши всі ініціативи. А кошти студентам потрібні, як ніколи, бо фінансування, якщо воно і є, то дуже мізерне. Для повноцінної роботи членів ради необхідні окремі приміщення у вишах, комп’ютерна техніка. Студенти також назвали основні проблеми, які вони хочуть вирішити за допомогою влади: відсутність у деяких навчальних закладах спортивних залів, дороговартісне проживання в гуртожитках і, звичайно, корупція та хабарництво. Голова облдержадміністрації пообіцяв фінансово підтримати молодь, посприяти у наданні відповідної оргтехніки до святкування Дня студента та порадив виявляти корупцію у всіх її проявах за допомогою анонімного опитування серед студентів. А ще Володимир Гунчик запросив лідерів студентського самоврядування Волині разом працювати над розвитком області. Губернатор поінформував їх про те, що в ОДА оголосили конкурс на формування кадрового резерву: «Ви – молоде покоління, надія українського суспільства. Подавайте свої пропозиції і долучайтеся до роботи у владних структурах. Особливо сьогодні потреба виникає у спеціалістах зі знаннями іноземних мов, адже відкриті ворота для України говорять про те, що ми маємо бути вже готовими презентувати потенціал області в Європі. І для цього потрібні нові кадри. Ми готові взяти на роботу студентів за контрактом або сумісництвом».
Ця новина на завершення семінару неабияк порадувала студентів. Голова облдержадміністрації запевнив молодих людей, що підтримуватиме їх у всіх починаннях. А ще побажав, щоб захід у Шацьку став вагомим етапом їхнього самоутвердження, росту, бажання стати справжніми лідерами українського суспільства.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.