Головна Цікаво 7 порад для тих, хто не любить гладити

7 порад для тих, хто не любить гладити

74

Що ви робите неправильно після прання білизни?

Вам напевно доводилося чути фразу: «Переш не ти, а машинка!»

Так можуть говорити тільки ті, хто не стикається з цим процесом з дня у день. Адже спершу потрібно розсортувати речі, вийнявши їх з корзини для білизни, переглянути і підготувати їх до прання, обробити плями. Потім випрати, знову вийняти з барабана і розвісити. Зняти, відкласти те, що необхідно погладити, прибрати ті, що гладити не потрібно віднести дещо в дитячу і розкласти все по полицях. Процес вже не здається таким легким і несуттєвим. Він забирає багато часу, і якщо ви не хочете витрачати його даремно, скористайтеся нашими порадами. Вони допоможуть вам уникнути найпоширеніших помилок.

Помилка №1

Залишати речі надовго в пральній машині після прання

Необхідно вийняти їх відразу, інакше одяг сильно помнеться і її буде складно розгладити. Якщо ви зайнята людина і не маєте можливості відразу розвішувати білизну після прання, використовуйте корисні функції пральних машин. Вибирайте режим «легке прасування». Машина в цьому випадку виключає проміжний віджим, а під час полоскання додає більшу кількість води, що зводить до мінімуму утворення складок на тканині. Використовуйте програму «відкладений старт», щоб машина випрала білизну до того моменту, коли ви повернетеся з роботи. І не перевантажуйте барабан. Білизна не тільки сильніше помнеться, але може порватися і деформуватися.

7 советов для тех, кто не любит гладить

Помилка №2

Не струшувати і не розправляти білизна

Перед тим як розкласти одяг на полицях, струшуйте її гарненько, розправляйте рюшки і іншу обробку. Так речі рівніше укладаються, а отже менше мнуться в стопках. Рушники, наприклад, будуть більш пухнастими.

Помилка №3

Не враховувати тип тканини

Основне правило: одяг з легких тканин, шовку, нейлону, поліестеру, а також речі складного крою краще повісити на вішалки. В’язання пов’язані речі та светри складаються легко і не мнуться в подальшому, так що їх можна і скласти.

7 советов для тех, кто не любит гладить

Помилка №4

Складати ліфчики навпіл

Якщо ви вкладаєте одну чашечку ліфчика в іншу, це призводить до деформації і збиває наповнювач. Розкладайте їх розправленими в ряд, впритул один за одним так, як це роблять на полицях в магазинах нижньої білизни.

7 советов для тех, кто не любит гладить

Помилка №5

Скручувати шкарпетки в клубок

Такий спосіб деформує еластичну тканину і розтягує гумки шкарпеток. Правильніше укладати їх разом, зігнувши навпіл.

7 советов для тех, кто не любит гладить

Помилка №6

Не враховувати фасон

Кожна річ унікальна, тому перш, ніж її скласти, враховуйте, де буде проходити складка. Наприклад: якщо ви складете тонкий вовняний светр або кофту навпіл в довжину, то складка ляже прямо по центру. Схожа ситуація повторитися і з класичними брюками. Їх краще вішати на спеціальні плічка з прищіпками, закріпивши за пояс або нижній край.

7 советов для тех, кто не любит гладить

Помилка №7

Зберігати складені светри на верхніх полицях

Ви намагаєтеся дотягнутися до светри, лежить на верхній полиці, і вся стопка падає на підлогу. Знайомий сценарій? Кладіть одяг нижче, так ви зможете притримувати стопку вільною рукою, коли дістаєте потрібну річ. На верхні полиці краще прибрати сезонний одяг, помістивши її в коробки, запасні подушки, ковдри, пледи або гостьові комплект постільної білизни.