Головна Цікаво Безкоштовні музеї Києва, які повинен відвідати кожен гість та житель столиці

Безкоштовні музеї Києва, які повинен відвідати кожен гість та житель столиці

1819

Сьогодні до України прикута увага всього світу. Нашою історією та культурою не просто цікавляться, її прагнуть вивчати громадяни розвинених країн. Після війни потік туристів до України та столиці безперечно зросте. Не обов’язково витрачати великі кошти, щоб побачити цікаві місця. Деякі музеї Києва можна відвідати абсолютно безкоштовно. Така пропозиція буде цікавою і для самих киян.

«Київська фортеця»: Національна історико-архітектурна пам’ятка-музей

Цю земляну фортецю будували протягом двох століть, і вона є однією з найбільших у Європі. Стіни споруди виклали таким чином, щоб можна було захищатися стрільбою з гармат. В останню п’ятницю місяця відвідувачі можуть оглянути пам’ятку безкоштовно.

Музей гетьманства

Українське козацтво є унікальним оборонним явищем у світі. Саме козаки започаткували використання передових методик ведення бойових дій, які використовують і сьогодні. Очолювали українське козацьке військо гетьмани. У музеї гетьманства можна переглянути літературу (понад три тисячі книг) про ключові події періоду козацтва. Тут знаходиться особиста колекція книг гетьмана П. Скоропадського. Відвідування музею в останню суботу місяця безкоштовно.

Музей видатних діячів української культури (Л. Лисенко, Л. Українки, П. Саксаганського та М. Старицького)

Імена цих українських діячів увійшли не лише в нашу, а й у світову історію літератури. Побачити особисті речі, нотатки п’єс, романів новаторів та мислителів свого часу можна у вільному доступі. Безоплатний вхід у музей пропонується у перший та третій четвер місяця. Деталі про роботу закладу варто дізнаватися заздалегідь за контактними номерами телефонів.

Національний музей історії України

Національний музей історії України став місцем, де зібрано унікальні пам’ятки про розвиток та становлення Української держави. Протягом роботи закладу його назва змінювалася тринадцять разів. Музей розташований на Старокиївській горі, яку за легендами боронив засновник міста князь Кий. Дізнатися більше про історію України від найдавніших часів до наших днів можна в останній понеділок кожного місяця безкоштовно.

Національний художній музей

Музей споруджений за кошти української інтелігенції у 19 ст., і сьогодні є одним із найстаріших у країні. У колекції налічується понад 40 тисяч експонатів, включно з шедеврами українського мистецтва, які виконали художники київської Русі. В останню неділю місяця музей приймає гостей безкоштовно.