Головна Цікаво Чи потрібно робити страховку водіям в 2023 році?

Чи потрібно робити страховку водіям в 2023 році?

715

На початку війни для українських водіїв ввели багато пільг — як на території України, так і поза її межами. Однак у 2023 році багато правил змінилося. 

Давайте розглянемо про основні нюанси роботи страхування водіїв та їхніх автомобілів у 2023 році.

 

Автоцивілка

Автоцивілка, або ОСАГО є обов’язковим документом для водіїв в Україні. Штраф за відсутність полісу — 850 грн; якщо не сплатити його протягом 15 днів, сума подвоїться.

Також з 2022 року було збільшено страхові ліміти: громадяни отримають від страхових компаній до 160 тис. грн на ремонт пошкодженої техніки та до 320 тис. на лікування. Це додаткова можливість зменшити витрати водіїв на відшкодування збитків потерпілим.

Окрім цього, у зв’язку з підвищеною аварійністю на дорогах, спричиненою відключеннями вуличного освітлення та ліхтарів через атаку української енергосистеми, наявність автоцивілки як ніколи має велике значення.

Оформити страховку авто онлайн можна за декілька кліків та користуватися нею у електронному форматі.

 

Каско

Каско є добровільним видом страхування — водії могли оформлювати його на власний розсуд як до війни, так і під час воєнного стану.

Тим не менш, каско покриває витрати на ремонт автомобіля, а, виходячи із критичної ситуації з освітленням та збільшенням новачків на дорогах — придбання даного виду страхування може стати цінною інвестицією в хороший стан автівки.

 

Зелена картка

Зелена картка — це обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності для виїзду за кордон. По суті, працює як автоцивілка, але тільки за кордоном у 46 країнах-учасницях договору.

Даний документ можна оформити в українських страхових компаніях онлайн, та також використовувати в електронному форматі.

На початку 2022-го українські водії могли виїжджати за кордон без зеленої картки, також багато країн надавали право оформити страхування авто безкоштовно. Проте наразі така послуга в більшості випадків недоступна. 

Однак, наприклад, деякі страхові компанії (деякі Польські) надають безкоштовно зелену картку для українських водіїв на 1 місяць за власної ініціативи. Після цього все одно доведеться купувати страхування за власний кошт.