-0.1 C
Shack
Субота, 8 Жовтня, 2022
Головна Цікаво Чи працюють продажі по телефону?

Чи працюють продажі по телефону?

2852

Розмови по телефону це невід’ємна частина робочого процесу практично кожного бізнесу. Проте, мало хто приділяє достатньо уваги тому, як працівники, а особливо працівники котрі залучені до процесу продаж, спілкуються з потенційним та існуючими клієнтами.

Є два різновиди роботи в телефонних продажах:

Перший – робота з тими, хто сам телефонує в ваш бізнес.

Другий – коли ваші працівники або ви самі телефонуєте. Цей процес умовно також можна поділити на два види:

  • Ви телефонуєте тим, хто зацікавився вашою послугою і залишив заявку в інтернеті.
  • Ви телефонуєте абсолютно незнайомій людині чи організації з метою продати ваш товар чи послугу. Це ще називають «ХОЛОДНИМИ ДЗВІНКАМИ»

І в тому усьому дійстві думки розділяються.

Одні вважають, що розвивати працівників у вмінні вести телефонні продажі недоцільно – якщо хтось дзвонить, то він точно хоче купити. Йому потрібно допомогти, через хорошу консультацію. З цим можна погодитись але частково. Так дійсно, якщо до вас телефонують в компанію то мають інтерес. Проте подумайте, чи лише до вас телефонують? Мабуть, людина, яка хоче придбати товар чи послугу робить продзвін усіх, хто продає це і хоче дізнатись найкращі для себе умови. І тут постає запитання – чи ваші працівники просто можуть розповісти про товар чи послугу? Чи можуть вони розповісти в правильному внутрішньому стані, з ентузіазмом? А тепер головне! У чому різниця між консультацією та продажем? Десятки конкурентів можуть розповісти про свій товар, послугу, ціни, умови постачання, просто одиниці можуть вплинути на рішення придбати саме тут. І це навичка, яку потрібно розвивати в працівників.

Інші кажуть – продавати в холодну не актуально. Так ніхто не робить покупок. Тут так само варто частково погодитись. З однієї сторони продажі в холодну займають багато часу, а результати не такі як при роботі з потенційно зацікавленими людьми. З іншого боку я вбачаю в цьому помилку – результатів мало за декількох причин. Перша причина це те, що дзвінки здійснюються не тій цільовій аудиторії. Друге, це те, що комунікація здійснюється не з тою людиною, котра дійсно приймає рішення. Третє – слабкий навик в переговорах. Якщо опрацьовувати ці моменти – результат буде набагато кращий. Окрім того можна розділити команду продаж на декілька відділів. Відділ пошуку – це холодні дзвінки, з метою виявити первинну зацікавленість. Тут можна ставити менш кваліфікованих продавців. Відділ закриття – там працюють «АКУЛИ», котрі вже доводять до рішення потенційного клієнта. Відділ сервісу – тут відбувається комунікація з існуючими клієнтами, береться зворотній зв’язок стосовно якості, робляться до продажі та нові пропозиції. Це усе дасть змогу більш грамотно розподілити працівників по їх навичкам, та вмінням. Дасть змогу тим хто круто продає, працювати лише із зацікавленими людьми. Ну а сам сервіс виведе на нові рівні, що збільшить лояльність до вашого бізнесу та призведе до нових продаж.