Головна Цікаво Навіть відсутність договору між підприємцем-перевізником та управлінням соціального захисту населення не дає...

Навіть відсутність договору між підприємцем-перевізником та управлінням соціального захисту населення не дає право водію відмовляти пільговикам у безкоштовному проїзді

1841

Останнім часом ця тема активно обговорюється на просторах нашого району. Бо є випадки нарікань пільгової категорії громадян на перевізників. Ця тема була в полі зору і на останній сесії Ша­цької районної ради. Тому я звернувся до управління соціального захисту населення Шацької РДА і попросив його керівника Антоніну Пилиповець дати відповіді на найбільш актуальні питання цієї теми.

l Розкажіть про місцевих перевізників і їх маршрути.

– Наше управління в 2013 році продовжило договір про пільгове перевезення пасажирів приміським автомобільним транспортом загального користування з такими перевізниками:

– підприємцем Приймуком Сергієм Адамовичем за такими маршрутами: Шацьк-Підманове (час відправлення – 7 год.52 хв., 10 год.35 хв., 12 год.15 хв., 18 год.10 хв.); Шацьк-санаторій «Лі­сова пісня» (час відправлення – 9 год.45 хв., 11 год.25 хв.); Ша­цьк-Пулемець (час відправлення – 13 год.00 хв.); Шацьк-При­п’ять (час відправлення – 5 год.50 хв., 9 год.05 хв., 14 год.05 хв.); Шацьк-пансіонат «Шацькі озера» (час відправлення – 9 год.05 хв., 11год.45 хв.,15 год.00 хв., 16 год.20 хв., 17 год.05 хв., 17 год.30 хв.); Шацьк-Острів’я (час відправлення – 8 год.05 хв., 10 год.40 хв.); Шацьк-Мельники (час відправлення – 8 год.27 хв.); Шацьк-Залісся (через Пульмо) (час відправлення – 12 год.45 хв.);

– підприємцем Смалем Романом Олександровичем за такими маршрутами: Шацьк-Пулемець (час відправлення – 7 год.20 хв., 12 год.35 хв.); Шацьк-Перешпа (час відправлення – 8 год.55 хв.); Шацьк-Пульмо (час відправлення – 10 год.50 хв.); Шацьк-Вільшанка (час відправлення – 10 год.50 хв.); санаторій «Лісова пісня»-Любомль (час відправлення – 9 год.00 хв.); Любомль-Шацьк (час відправлення – 7 год.15 хв., 13 год.50 хв.).

l Хто з пенсіонерів має право на пільговий проїзд в приміських автобусах?

– Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 року №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» право на безкоштовний проїзд на приміських маршрутах мають пенсіонери за віком.

l А ветерани праці? Чи мають вони пільгу на проїзд в приміських автобусах?

– Згідно з Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» право на проїзд в автобусах приміських маршрутів у межах області за місцем проживання мають також і ветерани праці.

l Що скажете про ветеранів війни? Хто з них має право на пільговий проїзд в автобусах загального корис­ту­вання в межах області?

– Щодо пільгового проїзду ветеранів війни, то ця пільгова категорія людей має право на безплатний проїзд відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціаль­ного за­хисту» всіма видами міського пасажирського транспорту, авто­мобільним транспортом загального користування в сіль­ській міс­цевості, а також залізничним і водним транспортом примі­ського сполучення та автобусами приміських маршрутів в межах облас­ті за місцем проживання.                 

Інвалідам війни надається право безплатного проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом; учасникам бойових дій, учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону – проїзд вка­заними видами транспорту з 50-ти відсотковою знижкою.

Згідно з Законом України «Про соціальний захист дітей війни» діти війни мають право на безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів в межах області за місцем проживання.

l Хто ще з людей може вимагати пільги в автобусах на внутрішньообласних маршрутах?

– Згідно з п. 5 статті 102 Бюджетного кодексу України право на пільговий проїзд мають ветерани війни; особи, на яких поши­рюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові зас­луги перед Батьківщиною; ветерани праці; жертви нацистських переслідувань; ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ; ветерани податкової міліції; ветерани державної пожежної охорони; ветерани Державної кримінально-виконавчої служби; ветерани служби цивільного захисту, ветерани Дер­жавної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту та ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; особи, звільнені з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби; інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); пенсіонери з числа слідчих прокуратури; реабілітовані громадяни, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; гро­мадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською ката­строфою; багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ї (крім багатодітних сімей), в яких не менше ро­ку проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

l За якими документами видаються пільгові квитки?

– Представники пільгових категорій населення у разі пре­д’явлення документу, що дає право на пільги (посвідчення, пенсійної книжки, довідки тощо), мають право на безкоштовний проїзд. Є випадки, коли водій відмовляється безкоштовно перевозити пасажирів-пільговиків. Це є порушення, оскільки жодних обмежень на перевезення піль­гових категорій населення бути не може. Відзначу, що не укладення договору між підприємцем-перевізником та управлінням соціального захисту населення не дає право шоферу відмовляти пільговикам у безкоштовному проїзді. У разі виявлення порушень перевезення пільгових категорій громадян за маршрутами, пасажири повинні записати державний номер автобуса і звер­ну­­тися в головне управління промисловості та розвитку інфра­структури Волинської облдержадміністрації. Адреса: 43027, м. Луцьк, Київський майдан, 9. Телефон: (022)77-81-16.

Віктор ГРИЦЮК.