Головна Цікаво Які договори укладають на закупівлю електроенергії в Україні?

Які договори укладають на закупівлю електроенергії в Україні?

1177

В умовах того що відбулося ринку, укладення договорів на закупівлю електроенергії в Україні стало помітно відрізнятися від минулого досвіду, тим більше, що видів договорів виявилося більше одного. Цілком логічно, що для початку роботи з енергоринком слід розібратися, які саме договори укладаються і в чому їх особливості.

Продаж електроенергії: які договори знадобиться укласти?

Звернувшись до досвіду успішно працюють в цій сфері організацій, таких як Криворізька енергетична компанія, https://kr-energo.com/, можна дізнатися чимало подробиць про те, які саме договору необхідно укласти для закупівлі електроенергії. Як того вимагають правила, які затверджуються Постановою НКРЕКП, укладаються такі договори на придбання електричної енергії у постачальників:

Договір про надання послуг з компенсації перетікання реактивної електричної енергії

Цей тип договорів укладається безпосередньо з власниками мереж або ж з операторами систем розподілу для регулювання питання оплати за перетоки реактивних складових електроенергії в електромережах.

Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії

Суть укладення даного договору полягає в складанні заяви-приєднання з операторами системи розподілу.

Договір про постачання електричної енергії споживачу

Саме той договір, про який і думають, перш за все, коли мова заходить про закупівлі електроенергії. Укладається між сторонами складається договору для регулювання поставок повних обсягів реального споживання за певний час з вільними цінами.

Особливості договорів для закупівлі електроенергії

Як можна побачити з вищесказаного, укладення договорів для закупівлі електроенергії в Україні за ринкових умов є досить чітко структурованим процесом з обов’язковими для виконання всіма учасниками правилами.

Важливою особливістю укладення кожного із зазначених в цій статті договорів можна назвати існування типових форм, затверджених НКРЕКУ. При цьому, типові форми мають не рекомендаційний, але обов’язковий до застосування характер, що додатково сприяє прозорості укладення договорів для закупівель електроенергії. Тільки договори про постачання мають приблизну форму, в той час як договори про компенсацію перетікання реактивної складової електричної енергії може бути додатком до договорів про розподіл.