Головна Цікаво Футерування барабанів: що це за послуга та кому варто нею скористатися

Футерування барабанів: що це за послуга та кому варто нею скористатися

927

Барабани на стрічкових конвеєрах піддаються підвищеному тертю. Щоб максимально зменшити стирання на зношення металу, використовують процедуру футерування. Барабан покривають гумою, яка позитивно впливає на виробничий процес на конвеєрах. Компанія «Таргет» konvejer.com/articles/futerovka.html виконує гумування гарячим та холодним методом.

Гаряча вулканізація: особливості та переваги послуги

Щоб отримати монолітний міцний шар гуми з потрібними характеристиками, використовують гарячий метод вулканізації. Такий спосіб покриття металевих барабанів передбачає надзвичайно міцне зчеплення резини з залізом. Якщо барабан попередньо проходив процедуру футерування, його повністю очищають від залишків гуми. Далі матеріал обробляють двокомпонентним клейким розчином.

Для покриття використовують різні види гуми: листову або екструдовану. На завершальному етапі відбувається вулканізація під дією високого тиску та температури. Залежно від типу гуми підбирається особливий режим виконання футерування. До переваг гарячої вулканізації належить:

  • Можливість задати властивості резинового покриття на етапі підготовки до футерування: міцність, стійкість до зношування, еластичність тощо.
  • Відсутність швів на барабані, який має вразливість до пошкоджень в процесі експлуатації.
  • Можна наносити на барабан теплостійку резину, яка розрахована на роботу в температурному режимі до 150 градусів Цельсія.
  • Міцне зчеплення гуми з металом, що підвищує експлуатаційні властивості барабана.

У гарячого методу футерування є й недоліки. До мінусів метода належить потреба демонтажу барабана: його потрібно доставити до підприємства, яке займається вулканізацією. Якщо виріб надто великий, не кожна майстерня зможе виконати гумування.

Футерування холодним методом: плюси та мінуси

Для методу холодного футерування використовують резину у листах. Особливістю такого способу обробки металевих барабанів є те, що їх не потрібно знімати та доставляти до майстерні: футерування відбувається на конвеєрі. Підготовка до холодного методу проходить так само як і до гарячого. До переваг холодного гумування належить швидкість покриття барабанів.

Відпадає потреба у подальшій механічній обробці резини. Недоліками холодного футерування вважають чутливість до умов навколишнього середовища (температура, тиск, вологість тощо). Запуск робіт можливий після 12 годин після завершення гумування. Передбачаються додаткові витрати на виїзд бригади фахівців для проведення процедури гумування.