Головна Цікаво Імміграція до Німеччини. Вид на проживання у Німеччині. Громадянство Німеччини

Імміграція до Німеччини. Вид на проживання у Німеччині. Громадянство Німеччини

164

Політична, соціальна та економічна стабільність Німеччини приваблює іноземців, які бажають переїхати до Європи. Процедура отримання німецького громадянства є досить складною і тривалою, але в міграційному законодавстві Німеччини є безліч програм, серед яких знайдуться відповідні варіанти для кожного іноземця:

  • ВНЖ для підприємців;
  • Blue Card або працевлаштування;
  • Переїзд для фінансово-незалежних іноземців;
  • Возз’єднання сім’ї;
  • Отримання освіти.

Як відбувається оформлення ВНЖ у Німеччині

Оформлення ВНЖ починається із вибору міграційної категорії. Далі необхідно зібрати та підготувати всі документи з перекладом німецькою мовою. Заявка подається до представництва Німеччини у країні проживання заявника. Після отримання візи іноземець вирушає до Європи та подає запит на ВНЖ у Німеччині.

Одержувач посвідки на проживання може переїхати до Європи разом зі своєю родиною. У заяву на карту резидента основний заявник може включити партнера, неповнолітніх дітей, батьків та інших родичів на утриманні.

Вид на проживання для бізнесменів

Іноземні підприємці мають право займатися бізнесом у Німеччині з отриманням ВНЖ для себе та своєї сім’ї. Перед тим, як отримати дозвіл на проживання до Німеччини, іноземцям необхідно переконатися у виконанні низки вимог:

  • Підготовка бізнес-плану німецькою мовою. У документі уточнюється користь для економіки країни, зростання кількості робочих місць та сплата податків до державного бюджету.
  • Самоокупність та прибутковість бізнесу протягом 1-3 років.
  • Інвестування коштів у розвиток підприємства.

Карта резидента видається терміном від 1 до 3 років. Після трьох років проживання в Європі із успішним веденням бізнесу заявник може претендувати на отримання безстрокового ПМП. Через 7 років законного перебування у країні іноземним підприємцям видається німецьке громадянство.

Вид на проживання для фінансово незалежних іноземців

Фінансово забезпечені громадяни третіх країн можуть одержати карту резидента без права на працевлаштування. Заявнику необхідно підтвердити наявність постійного доходу, купити або орендувати нерухомість, офіційно відмовитись від трудової діяльності, а також підготувати мотиваційний лист з уточненням цілей та терміну перебування в Німеччині.

Робоча імміграція до Німеччини

Для отримання посвідки на проживання через працевлаштування іноземець повинен довести наявність відповідної освіти, кваліфікації або трудового контракту. Карта резидента видається термін дії трудового договору. Якщо договір безстроковий, то ВНЖ оформляється на 1-3 роки з правом продовження та отримання ПМП.

Програма Blue Card підходить для висококваліфікованих працівників, які отримують СНЖ у спрощеному порядку. Іноземець має право претендувати на ВНЖ за наявності визнаної в Європі освіти або п’ятирічного досвіду роботи за фахом, а також після надання робочого контракту із зазначенням річного розміру заробітної плати.