Головна Цікаво Ірина Вахович зустрілася із науковцями, які розробили платформу для оцінки та співфінасування...

Ірина Вахович зустрілася із науковцями, які розробили платформу для оцінки та співфінасування проєктів громадського розвитку

902

Голова обласної ради провела робочу зустріч із професорами Національного університету “Львівська політехніка” Олексієм Друговим та Назарієм Подольчаком, які є засновниками Тех Стартап Скул (Tech Startup School), що діє при виші. Гості презентували основні аспекти практичного використання краудфандингової платформи “StartEra”, яка передбачає практичну реалізацію місцевих ініціатив та співфінансування проєктів громад.
Ірина Вахович вважає, що за умови відновлення роботи конкурсу місцевих  ініціатив, можна було б використати досвід львівських колег та  оцінити   можливості розробленого ними стартапу. Як розповіли науковці, упродовж останніх кількох років у Львській області за допомогою розробленої ними платформи, було реалізовано ряд дієвих ініціатив щодо підвищення ефективності використання коштів місцевих бюджетів на реалізацію актуальних та соціально важливих для громад проєктів.
Нагадаємо, на Волині конкурс місцевих ініціатив активно реалізовувався у 2018 році, тоді громади з різних куточків області  подали проєктів на загальну суму у понад 28 млн грн. Втім, у 2019 році конкурс було призупинено через блокування обласного бюджету Волинською обласною державною адміністрацією.

” У 2020 році я буду пропонувати відновити конкурс місцевих ініціатив. Сподіваюсь депутатський корпус мене підтримає у цьому”, – зауважила Ірина Вахович.
Голова обласної ради також розглядає можливість внесення корективів в  організацію роботи конкурсу. “Замість конкурсної комісії, яка була створена з  числа депутатів для оцінки проєктів, відтепер голосуватиме власне громадськість, але не голосом, а гривнею, за допомогою цієї платформи. Один голос може бути еквівалентним як одній гривні так і кільком тисячам гривень. В залежності від суми коштів, які надійдуть, буде формуватися рейтинг виграшних проєктів і відповідно всі кошти,виручені від голосування підуть на їх реалізацію”,- зазначила голова обласної ради.