Головна Цікаво Зникнення «Шацького Межигір’я»

Зникнення «Шацького Межигір’я»

2101

На початку листопада в районі почали ширитися чутки про те, що із так званого «Шацького Межигір’я» невідомі особи вивозять будиночки-хонки. А вже минулого тижня на території, де стояли елітні котеджі, загороджені високим пар­­каном, залишився лише один дерев’яний будиночок. То хто і навіщо знищує будови, в спорудження яких було вкладено мільйони гривень?

Ще на початку весни до «Шацького Межигір’я» неодно­ра­зово навідувалися волинська Самооборона, Автомайдан та «Правий сектор». Саме представники «Правого сектору» декілька місяців тому висунули ідею створення на елітній базі відпочинку реабілітаційного центру для військових або дитячого відпочинкового табору. Зрештою, не має значення, в якому напрямі могли б використовуватися ці приміщення, аби лишень це було з користю для суспільства.

Наприкінці літа стало відомо, що у будиночків змінився власник. Отже, новим власником котеджів, як повідом­лялося у Любомльській районній газеті «Наше життя», став Степан Богушевський. За словами керівника «Пра­вого сектору» в Любомльському районі Віталія Се­ме­нюка, пан Степан чимало допоміг бійцям Волинської та Рів­нен­ської областей, профінансувавши їхню реабілітацію та від­починок у санаторії «Лісова пісня». В загальному, як відз­на­чає Віталій Семенюк, на реабілітаційні заходи та мате­ріа­льну допомогу бійцям Степан Богушевський направив бі­льше півмільйона гривень. Як розповів газеті «Наше життя» Степан Богу­шев­ський, будиночки «Межигір’я» не пристосовані для про­живання ве­ликої кількості людей. Тож на їхньому місці пла­нує­ться бу­дів­ництво нового приміщення санаторного типу для оздо­ровлення що­найменше 50 осіб. Там зможуть відпочивати учасники АТО з сі­м’ями. «Щодо інших котеджів (на момент розмови було вже зне­сено лише два будинки з шести – Авт.) – то вони залишаться, і в них матимуть змогу відпочивати бажаючі» – зазначив пан Степан.

Проте картина, як бачимо, протилежна. Із шести будинків за­ли­шився лише один, та й його, ймовірно, чекає доля попередників. То чому ж слова нового власника розходяться з ділом? І чому зруй­новані дороговартісні будинки, в яких так і не змогла ні від­по­чити, ні оздоровитися жодна людина?

Цього тижня подивитися на «Шацьке Межигір’я» приїжджав Пав­ло Данильчук, на той момент ще керівник «Правого сек­тору» Волині. У нього ми й поцікавилися причиною такої ситуації.

– Так, на початку весни про це «Межигір’я» стало відомо великому загалу. Усі ці будинки тоді були оформлені на підставних осіб, проте за кожним з них, за нашою інфо­рмацією, стояли комуністи Петро Си­мо­ненко та Ігор Ка­лет­ник, Микола Азаров, Янукович-мо­лодший. Ми самі осо­бисто весною туди виїжджали, при­возили ЗМІ, усе зні­мали, показували та розповідали. Та­кож звернулися до пра­воохоронних органів та проку­ра­тури, аби вони почали процес розслідування і з’ясували, за які кошти були побудовані ці ко­теджі (адже це десятки мі­льйонів доларів). Сподівалися, що в майбутньому бу­динки можна буде повернути у власність держави, як от київське Межигір’я. Після того ми поїхали на Схід, тож контролювати цей процес уже не було кому. І, нас­кі­льки я зрозумів, ніхто із державних представників цим зай­мався, хоч нами були подані усі матеріали для пе­ре­вірки. Сьогодні власником майна є інша людина, яка й про­водить процес розбирання будинків. Це не просто роз­бирання, а знищення майна, яке вже після цього від­нов­ленню не підлягає: роз­бираються каміни, печі, зди­рає­ться лицювальна плитка з підлоги – геть усе до фун­да­менту, демонтуються і до­дат­кові приміщення. Це ж розби­рає­ться не тільки дерево. І куди це все вивозиться – невідомо. На такий розвиток подій ще з самого початку мали належно від­реагувати правоохоронні органи. Ми звер­тали на це їхню увагу, але вони, на жаль, не захотіли займатись цією проблемою. Також свою позицію мала б показати й громада. На сьогодні в нор­ма­ль­ному стані залишився лише один будинок, але і того, як я розумію, розберуть. Дехто звинувачує нас, що ми там повинні охороною займатися, процесом повернення у дер­жавну власність. Але ми не правоохоронні органи, не міліція чи прокуратура, тож не маємо права займатися такими речами.

То ж що буде на місці елітних будинків, і чи матиме з цього якусь користь держава – невідомо.

Віта ШЕПЕЛЯ.