Головна Цікаво Як допомогти пташеняті лелеки?

Як допомогти пташеняті лелеки?

1830

А ви знаєте, що відрізняє ле­леку від журавля? Звісно, це – дружба з людиною. Можливо, саме тому цих гарних птахів збереглося значно більше, ніж журавлів. Важко уявити собі поліське село без лелечого гнізда. Їхнє голосне клекотання ніби заспокоює: що все гаразд, що прийшло тепле літо і ми за­любки літаємо в мирному небі. Дай Боже всім нам миру, спо­кою і зав­жди чути лише го­лос­ний клекіт лелек.

Несприятливі погодні умови (дощі та вітер) вносять свої ко­рективи в житлові конструкції гнізда лелеки. У селі Підманове з чималої сосни, яка виросла на межі подвір’я, з шумом зсу­нулося лелече житло, а троє безпорадних лелеченят завис­ли на нижніх гілках дерева. Звичайно ж, така подія не була не помічена людьми, які прожи­вають поряд. Пташенят зняли з соснових гілок і поклали на траву.

Що робити з ними? Як допомогти? Найперше зателе­фону­вали до досвідченого пра­цівника ШНПП, орнітолога Ва­силя Матейчика. Незважаючи на свою зайнятість, Василь Іва­нович приїхав із мисливствоз­навцем Андрієм Сидоруком. Во­ни швидко і вправно відре­монту­вали велике гніздо, підня­ли туди бідолашних пташенят.

Разом з тим під час роботи ще встигли розповісти сусідам ба­гато цікавого про лелек. Вияв­ляється, щоб врятуватись, ле­ле­ченятам потрібна висота і тур­бота лелек-батьків. Під час ве­ликої спеки батьки приносять у дзьобі воду і поливають своїх малят.

Пройшло небагато часу і над відремонтованим гніздом зак­руж­ляли батьки-лелеки. Підні­маю­чись високо в небо, вони дя­кували людям за порятунок.

До речі. Цей рік є Міжнарод­ним роком білого лелеки.

Ніна ХОМИЧ.