Головна Цікаво Як шачани обирали майбутнє країни

Як шачани обирали майбутнє країни

2732

З відчуттям тривоги українці наближалися до дати проведення виборів Президента України. Не вселяли надії прогнози політологів, лякали невиправданою агресією дії терористів і найманців на Сході країни. Утім, найгіршого очікували від господаря Кремля, котрий у будь-який момент міг дати команду «Фас!» своїм військам і звести нанівець усі спроби законно обрати главу держави. Страх стра­хом, а діяти треба. І Україна почала молитися. Напередодні виборів, 24 травня, у Софійському соборі м. Києва відбулася спільна молитва представників християнських конфесій за мир і спокій в Україні. До них приєдналися десятки храмів і тисячі вірян в Україні і різних куточках світу. Диво  таки сталося – Бог почув українців, і вони змогли реалізувати своє право на волевиявлення у відносно спокійній обстановці.

– Не пригадуємо більш спокійних виборів, як цьогорічні. Зла­годжена і чітка робота членів комісії, відсутність черги до столів з бюлетенями, безпомилковий підрахунок голосів – якимось дивним чином усе складалося просто ідеально, – діляться враженнями Дітки, яким батьки доручали кидати бюлетені, випромі­ню­вали радість. Вразив юнак, який вперше голосував: прибіг захе­каний за кілька хвилин до зак­риття дільниці (ледь встиг, бо їхав аж з Рівного), запитав, що має робити, куди заходити. Про­го­лосувавши, пішов зі щасли­вою усмішкою – відтепер він є повноправним гро­ма­дянином України! Голосувало на дільниці і подружжя із знаме­нитим пріз­вищем Ляшко. Молодій парі при­ділили особливу увагу, як, до речі, і їхньому однофамільцю – кандидату в Президенти. Шача­ни своїми голосами вивели ра­ди­кала Олега Ляшка на друге місце. Побував на дільниці по­чес­­ний гість – депутат Верхов­ної Ради з Волині Євген Мельник, проголосував і голова Шацької районної ради Сергій Віннічук ра­зом із дружиною.

З 1585 виборців дільниці №070943 у голосуванні взяло участь 1192 (75%). 30 чоловік голосували вдома. За підсум­ками голо­сування, електоральні уподобання шачан розподіли­лися таким чином: Петро Поро­шенко – 742 голоси, Олег Ляшко – 153, Юлія Тимошенко – 116, Анатолій Гриценко – 58, Ольга Богомолець – 30, Сергій Тігіпко – 26, Олег Тягнибок – 19, Вадим Рабинович – 11, Андрій Гринен­ко – 10, Михайло Добкін і Дмит­ро Ярош – по 5, Петро Симо­ненко – 4, Ренат Кузьмін – 2, Микола Маломуж – 1.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.