Головна Цікаво Катання на буєрах – це захоплюючий двобій із стихією

Катання на буєрах – це захоплюючий двобій із стихією

2231

У 2013-му вони власноруч змайстрували свої перші буєри і вийшли з ними на озерну кригу. А нині шачани Володимир Ку­бай і Сергій Грицюк упевнено ке­рують яхтами на ковзанах, з азартом підкорюють стихію віт­ру і залучають до екстремаль­ного виду спорту все більше при­хильників.

– Цьогорічна зима пораду­вала міцним льодом на озерах, тому три наших буєри були за­діяні кожних вихідних. Особ­ливе задоволення любителі цьо­го екстремального відпо­чинку отримали тоді, коли озера очистилися від снігу і стали схо­жими на гігантські дзеркала. Гладенька поверхня замерзлої во­дойми сприяла посиленню буєр­ного ефекту – можливості ко­рабля розвивати швидкість, яка в декілька разів перевищує швидкість вітру. Ми навіть вс­та­­новили власний рекорд – шви­д­кість понад 100 км за го­дину, а відстань у 1,5 км подо­лали за 20 секунд! – розповідає Володимир Кубай.

Шачани і гості селища не просто захоплюються велич­ним плином буєрів по озерній гладі, а й самі виявляють ба­жання навчитися керувати віт­ри­льником. Особливо багато ба­жаючих серед молоді. Сергій і Володимир – інструктори хоч і з невеликим, але досвідом, їм вистачає 20 хвилин, щоб оз­найо­мити новачка з особли­вос­тями керування і провести практичне заняття, зокрема навчити ловити вітер, оскі­льки, за відчуттям керманича, він (вітер) завжди дме назуст­річ. Цікаво, що гальм на буєрі немає – зупинка здійснюється розворотом прямо проти вітру.

Здається, складно, утім, мо­лодь опановує все швидко, а до буєрів вишиковуються цілі черги. Бажаючі прокататися з вітерцем отримують шолом і за­­хисні окуляри – щоб уник­нути травмування уламком льоду, а організатори заздалегідь пе­ре­віряють шлях, яким будуть іти буєри, на безпечність. І от за хвилину-другу відчайдухи вс­ту­пають у захоплюючий дво­­бій зі стихією. Нинішнього зимового сезону як мінімум 50 молодих людей можуть із гор­дістю зая­вити, що вони навчи­лися підко­ряти сили природи. Серед них – семикласник міс­це­вої школи (наймолодший!), безст­рашні юнаки і дівчата, ак­тивні под­ружні пари. Страх пер­­ших хви­лин катання зав­ж­ди змінюється драйвом, емоції від якого важко передати словами. Екстрема­лам хочеться знову і знову сідати за кермо яхти, вдос­кона­люватися, долати великі відс­тані і бити рекорди швид­кості.

Сергія і Володимира свого ча­су залучив до буєрного спор­ту і навіть навчив конструювати віт­рильники місцевий яхтсмен із 40-річним досвідом Євген Цвид. Тепер хлопці загорілися ідеєю зробити катання на бує­рах популярним видом зимо­во­­го відпочинку на шацьких озе­рах, аби подолати сте­рео­тип, що взимку життя в озер­ному краї завмирає. Тих, хто хоче опа­нувати буєрний спорт і нав­читися конструювати віт­ри­ль­ники на ковзанах, шацькі ен­ту­зіасти просять відвідати їхній сайт ozera.com.ua, де є кон­тактні номери телефонів. Смі­ливі і відчайдушні, долучайтеся. Станьте в один ряд із тими, хто назвався першими на Волині під­корювачами зимового вітру!

Мирослава ЦЮП’ЯХ.