Головна Цікаво Кольоровий пластиліновий світ Арсена Шепелюка

Кольоровий пластиліновий світ Арсена Шепелюка

4957

10-річний Арсен Шепелюк із смт Шацьк створив власний різнокольоровий світ, в якому все зроблене з пластиліну. В цьому світі знайшлося місце для великого автопарку, військової бази з танками і гранатометами, морського порту з кораблями; житлових масивів з будиночками, газоном, клумбами і доріжками; а також для героїв фантастичних фільмів та інтернет-ігор.

– Таких виробів у мене є понад 200, одні зберігаються в Шацьку, інші – в Луцьку. А ще я сам виготовив із маленьких цеглинок 5-кілограмовий замок Любарта, – з гордістю знайомить мене зі своїм світом Арсен.
Пластилінові фігурки хлопчика ледве вмістилися на великому столі кімнати. В кожної, особливо в машинок – своя історія. «Це МАЗ, а це ГАЗ-53, КРАЗ, ЗІЛ-365, УАЗ, Ауді…», – Арсен на одному духу називає десятки марок вантажних і легкових автомобілів. З його слів, 10 хвилин – і машинка з пластиліну готова. І не просто машинка, в неї є двигун, фари, кермо, відчиняються дверці, а всередині – міліметрові водій і пасажири!
Така ювелірна робота не тільки не втомлює юного шачанина, вона приносить йому величезне задоволення. Повчив уроки після школи – і відразу до улюбленого заняття. Зараз канікули, тому часу для ліплення набагато більше. Запитую в Арсена, звідки він знає, як виглядають різні марки авто.

– З Інтернету! Там є все. А ще я зліпив цілу інтернет-гру «Зомбі-апокаліпсис» і фольксвагена з фільму «Скажений Макс-3», – згадує хлопчик. До нашої розмови долучається мама Злата і розповідає, що син закінчив 4-й клас Шацької школи-гімназії, любить українську літературу, англійську мову, фізкультуру і трудове навчання. Обов’язок мами – купувати пластилін і слухати розповіді сина про нові вироби та свіжі ідеї.

– Цим видом творчості Арсен захопився рік тому. Усім дітям подобається ліпити з пластиліну, але в Арсена це вже більше, як захоплення! Я рада, що син вибрав це заняття, бо воно розвиває пам’ять, логіку, творче мислення, дрібну моторику рук, яка благотворно впливає на розвиток і формування його мови, – зазначила мама Арсена.

А мова 10-річного Арсена – це дійсно мова дорослої людини: чітка вимова, точні фрази, змістовні речення. Сам хлопчик відкритий, комунікабельний, привітний, чітко висловлює свої думки і відповідає на запитання.

Зараз, на канікулах, Арсен дуже любить плавати в озері, грати в футбол і кататися на велосипеді. Але і про улюблену справу не забуває: хоче навчитися ліпити фігурки зі скульптурного, більш твердого пластиліну, а ще – виготовити цілу залізнодорожну станцію з поїздами.
Вірю, що все в нього вдасться!

Мирослава ЦЮП’ЯХ