Відтак глава відомства наголосив на активізації роботи щодо ефективного розподілу сил та засобів під час проведення виборів в усіх регіонах. Про це сьогодні, 1 березня, йшлося на відеоселекторній нараді за участі керівників центрального апарату та обласних підрозділів. Захід відбувся під головуванням першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового.
За словами Сергія Ярового, під час виборчого процесу завданням правоохоронних органів є виконання всіх повноважень, які покладені та передбачені законом.
«Є закон. І ми будемо його дотримуватися і будемо забезпечувати виконання цього закону задля безпечного волевиявлення наших громадян», – наголосив перший заступник глави МВС України.
Голова Національної поліції України Сергій Князєв наголосив, що керівники всіх підрозділів на місцях вже зараз повинні здійснити ефективну розстановку сил та засобів особового складу.
«Ми повинні ефективно та якісно реагувати на будь-які події, пов’язані з виборчим процесом, а також своєчасно приймати процесуальні рішення. Відтак ви повинні на місцях здійснити максимальну концентрацію сил для надійного забезпечення публічної безпеки під час виборів», – підкреслив Сергій Князєв.
Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич наголосив, що єдині, хто не нестимуть службу на виборчих дільницях – це бійці спецпідрозділів поліції особливого призначення, патрульної поліції особливого призначення та тактико-оперативного реагування патрульної поліції. Вони працюватимуть виключно в складі мобільних резервів та реагуватимуть на порушення громадського порядку і порушення, пов’язані з виборчим процесом.
Крім того, учасники наради обговорили стан розслідування кримінальних проваджень та динаміку криміногенної обстановки упродовж січня-лютого цього року. Одним з аспектів наради стало обговорення реагування поліції на порушення у виборчій сфері.
Сергій Князєв зазначив, що з початку передвиборчої кампанії поліцейські вже відкрили 107 кримінальних проваджень.
Загалом від початку виборчого процесу Національною поліцією зареєстровано 2 216 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. Найбільше порушень виявлено у місті Києві та Дніпропетровській області. Зазначені події пов’язані, здебільшого, з незаконною агітацією – це 1,3 тисячі фактів. Ще 241 факт стосувався підкупу виборців. Також поліція зафіксувала 70 фактів хуліганства та 53 факти пошкодження майна.
Крім того, поліцейські склали 454 адміністративних протоколи. Найбільше адміністративних правопорушень виявлено працівниками поліції Кіровоградської області та м. Києва. За результатами розгляду адміністративних матеріалів судами прийнято рішення по 61 протоколу.
Нагадаємо, раніше Голова Нацполіції наголосив, що прямий обов’язок поліції – забезпечення чесних виборів в умовах повної аполітичності.
Департамент комунікації
Національної поліції України