Головна Цікаво Навіщо перевіряти заборгованість у судових приставів

Навіщо перевіряти заборгованість у судових приставів

342

Варто дізнатися заборгованості по кредитах, комунальним платежам, штрафів і пені, оскільки через їх виникнення можна отримати відмову в перетині кордону. Навіть невеликі борги загрожують зривом важливих поїздок і іншими неприємностями.

У кого може утворитися заборгованість

Служба судових приставів займається тим, що стягує борги з фізичних та юридичних осіб. Стягнення відбувається після судового процесу на підставі виконавчого листа. Боржнику повідомляють про суму, яку він повинен сплатити. Якщо він цього не робить добровільно, судовий пристав використовує заходи примусового виконання. Боржнику заборонять залишати територію країни, з його банківських карт будуть списані гроші, може бути накладено арешт на рухоме і нерухоме майно. Виконавче провадження загрожує фізичним особам, якщо вони мають борги по:

  • кредитами
  • Оплаті комунальних послуг
  • аліментах
  • штрафів ПДР
  • податків
  • Неоплаченим роботам.

Нерідко бувають випадки, коли за людиною рахується борг, наприклад по кредиту, але він про це не знає. В розробці новий закон, згідно з яким, боржника будуть сповіщати про наявність боргів і суднових виробництв не тільки в письмовому вигляді, але і по смс. Якщо боржник не отримав письмового повідомлення (наприклад, лист прийшов за адресою реєстрації, але людина там не проживає), і не знає про прийдешні неприємності, варто самостійно час від часу перевіряти наявність заборгованості.

Як перевірити свою заборгованість у судових приставів

Перевірити заборгованість у судових приставів і відразу її погасити просто в онлайн-режимі на віртуальних сервісах служби судових приставів. Послуга безкоштовна. Віртуальні сервіси надають актуальну інформацію та дозволяють економити час і співробітникам, і фізичним особам, у яких є борги. Також просто дізнатися про заборгованості на сайті держпослуг. Системи видають повну інформацію про борги, вигляді і сумі нарахувань, адреса територіального представництва судових приставів, контакти пристава-виконавця.

Дізнатися про заборгованість і погасити її також можна через мобільний додаток ФСПП. Завдяки додатку просто перевіряти інформацію про наявність будь-яких заборгованостей на своє ім’я.

Експерти радять зберігати спокій і навіть холоднокровність в разі виявлення заборгованості, вивчити всі документи, отримати консультацію у юриста. Погашати заборгованість необхідно по квитанції через каси банків або на сайті.