Головна Цікаво Основне технологічне обладнання для виноробства

Основне технологічне обладнання для виноробства

4169

Технічний прогрес в галузях, що переробляють виноград, визначається рівнем і досконалістю технологічного обладнання. Технологічні схеми виробництва соків, виноматеріалів і вин знаходяться на рівні передової технології і забезпечують випуск продукції високої якості. Більшість технологічних процесів переробки винограду здійснюється на потокових високомеханізованих лініях. Широко впроваджуються окремі елементи і комплекси автоматизації. Разом з тим машинобудування для харчової промисловості відстає за рівнем виготовлення і набору машин і апаратів для відділення сусла, фільтрації соків і вин, їх стерильному фасуванню в дрібну споживчу тару; бракує холодильних установок, центрифуг і сепараторів, тунельних пастеризаторів-охолоджувачів безперервної дії, сатураторів, сучасних вакуум-випарних станцій.

Основне технологічне обладнання – обладнання, призначене для виконання різних операцій технології переробки винограду. До нього відносяться машини, апарати і установки, які ви можете придбати на сайті https://rakitov.com.ua/nasosnoe-oborudovanie/ компанії Ракітов. Консультанти компанії допоможуть вам вибрати обладнання для виноробства, зокрема насосне обладнання. Більш детально ви можете дізнатися про компанію за адресою – вул. Бугаївська, 21, телефон – (48) 753-12-21.

Машина – це пристрій, що виконує механічні рухи з метою перетворення енергії, матеріалів або інформації. Машини виконують операції за допомогою електроприводів і відповідних механізмів. До машин відносяться дробарки, насоси та ін.

Апарат – це пристрій, що має реакційний простір або робочу камеру. Це – резервуари, обладнані спеціальними пристосуваннями для обробки мезги, сусла, соку або вина: екстрактори, Термосбражівателі, автовініфікатори, акратофори, випарні вакуум-апарати, варильні котли та ін.

Установка – це пристрій, в якому відбувається обробка продукту без його перетворення (зміни). Продукт в установку подається за допомогою насосів, до установок відносяться фільтри, теплообмінники, пастеризатори-охолоджувачі.

Конвеєр – це певний набір машин, апаратів, резервуарів і транспортних засобів, пов’язаних трубопроводами в єдиний технологічний ланцюжок, що дозволяє отримати на виході продукт, що пройшов повну технологічну обробку.

Добре зарекомендували себе потокові лінії шампанізації вина, установки для бродіння сусла в потоці в атмосфері і під тиском вуглекислоти. Є також потокові лінії по переробці відходів: вичавки і дріжджі. Спеціальні потокові лінії дозволяють випускати готову продукцію.

Технологічне обладнання, що використовується в промисловій переробці винограду, можна об’єднати в такі групи. Устаткування для доставки і приймання винограду. Устаткування для переробки винограду на сусло. Шпарителях, протиральні станції, гомогенізатори для отримання соків з м’якоттю і виноградного пюре. Настойним-екстракційний і бродильні резервуари (батареї). Устаткування для термічної обробки продуктів переробки винограду. Устаткування для фізико-механічної обробки і освітлення соків і вин. Транспортні засоби: конвеєри для вичавки і гребенів, насоси для переміщення мезги, сусла, соко і виноматеріалів. Устаткування для переробки відходів виробництва. Устаткування для підготовки посуду, фасування та оформлення готової продукції. Устаткування і посудини, що працюють під надлишковим тиском, для виробництва ігристих вин.

Кожна група машин, апаратів і установок забезпечує проведення певних операцій і входить до складу апаратурно-технологічних ліній, які розглядаються у відповідних розділах книги. Детальна технічна характеристика цього обладнання викладена в спеціальній літературі.

Засоби доставки винограду на переробку. Столові сорти винограду, призначені для консервування, доставляють в ящиках або малогабаритних контейнерах і піддають дворазовою мийці на прийнятому в консервному виробництві обладнанні для миття ягід.

Виноград технічних сортів доставляють в автоконтейнери або тракторних візках і вивантажують в бункери-живильники, звідки він направляється на переробку за допомогою вбудованого транспортує шнека.