Головна Цікаво Основні види керамічної плитки і їх особливості

Основні види керамічної плитки і їх особливості

301

В даний час рідко який інтер’єр квартир і приватних будинків обходиться без використання елементів з кераміки. Завдяки сучасним технологіям виробництва, широкому вибору варіантів дизайну і форматів даний оздоблювальний матеріал затребуваний для облицювання як підлог, так і стін. При цьому з його допомогою оформляють не тільки ванні кімнати і кухні (як це було кілька десятиліть тому), але і багато інших приміщення: від коридорів і прихожих до робочих кабінетів і віталень.

Сучасна керамічна плитка – це універсальний обробний матеріал, що володіє рядом унікальних якостей, серед яких:

 • тривалий експлуатаційний термін, що становить 30 і більше років;
 • стійкість до впливу вологи і різних забруднень;
 • високі гігієнічні властивості;
 • міцність;
 • ремонтопридатність (в разі пошкодження плита може бути замінена на нову).

При цьому кераміка залишається доступною за вартістю для людей з будь-якими фінансовими можливостями.

Види плитки за типом виробництва

Сьогодні практично в кожному виставковому салоні або інтернет-магазині представлено кілька десятків різних типів кераміки. Вони відрізняються один від одного за матеріалами виробництва, зовнішнім виглядом, типу декоративної поверхні і іншим властивостям.

До найбільш поширених різновидів цього оздоблювального матеріалу відносяться:

 • Майоліка. Виготовляється з глини червоних сортів за допомогою дворазового випалу. Має покриту непрозорою глазур’ю поверхню і водопоглинання в межах 15-25%. Як правило, застосовується для обробки стін в приміщеннях з невеликою показником вологості.
 • Фаянс. Для його виробництва використовують білу глину. Як і попередня різновид кераміки, він має глазуровану лицьову поверхню і підходить для приміщень з мінімальною вологістю.
 • Коттофорте. Це пресована різновид кераміки, для якої характерна підвищена стійкість до механічних навантажень. Відмінний варіант для обробки підлог не тільки в житлових, але і в громадських приміщеннях.
 • Клінкер. Ще один тип міцної керамічної плитки, який підходить не тільки для внутрішніх, але і для зовнішніх робіт. Представлений настінними і підлоговими різновидами покриття, а його головна перевага полягає в мінімальному рівні вологовбирання.

Також необхідно відзначити таку затребувану сьогодні різновид кахлю, як керамограніт. Це матеріал з високими показниками стійкості до ударному і іншому механічному впливу. Він представлений перш за все для підлоги в тому числі для ванних кімнат і інших приміщень з постійним підвищеним рівнем вологості. Саме на основі клінкеру виготовляють особливо популярну сьогодні плитку під дерево.

Класи підлогової керамічної плитки

Не тільки матеріал виробництва, а й клас зносостійкості плитки визначає можливість її застосування для облицювання підлоги в приміщеннях різного цільового призначення. Залежно від цього продукція ділиться на 4 основні групи, а саме:

 • PEI I – матеріал для санвузлів;
 • PEI II – покриття для кухонь та інших кімнат з невеликим навантаженням на підлогу (по ньому не рекомендується ходити у вуличному взутті);
 • PEI III – плитка для офісів, кафе та інших громадських установ з невеликою відвідуваністю;
 • PEI IV – кахель, рекомендований до укладання на підлогах холів готелів і кіноконцертних залів, в торгових і виставкових установах.

Крім того, на ринку зустрічається плитка для підлоги класу PEI V, яку можна використовувати навіть в невеликих виробничих цехах.