Головна Цікаво Ремонт головної передачі мотоцикла «Мінськ»: покрокова інструкція

Ремонт головної передачі мотоцикла «Мінськ»: покрокова інструкція

12501

Незважаючи на те що мотоцикли «Мінськ» користуються популярністю, нерідко в їх конструкції виникають поломки. І однією з таких є несправність головною передачі. Запчастини на мотоцикл «Мінськ» знайти легко, та й коштують вони недорого, тому при необхідності байк можна полагодити самостійно.

Основні проблеми та способи їх вирішення

  • В результаті подовження ланцюга неможливо відрегулювати її правильний натяг. Поломку можна визначити за характерними звуками, які можна почути під лівою кришкою, або візуально. У нормальному стані ланцюг прогинається в верхньої гілки максимум на 20 мм, якщо помірно на неї натиснути пальцем.
  • Проблема вирішується шляхом заміни ланцюга, інакше в результаті інтенсивного зносу веденої зірочки вона взагалі може обірватися прямо на дорозі. Можна ще викинути 2 ланки і тим самим вкоротити виріб.
  • Проскакування на зубчасті ланцюга супроводжується ривками мотоцикла і характерними звуками. Причина криється в зносі зірочок, тому їх потрібно замінити. Буває, що поломка відбувається прямо в дорозі, а до найближчого гаража або СТО ще їхати і їхати. У такому випадку рекомендується підтягти ланцюг шляхом викидання двох ланок.
  • Іноді ланцюг обривається через випадання пружинною пластинки замкового ланки. Ослаблену пружину слід підігнути, а потім скріпити пластиною. Саме ж замкове ланка доведеться замінити.
  • Якщо встановити заднє колесо з невеликим перекосом, може послабитися кріплення в щоках валиків. Усунути несправність можна, розклепати кожен валик. Рекомендується використовувати легкий молоток, щоб не погнути деталі.
  • Ланцюг може проскакувати через знос веденої зірочки. При цьому спостерігаються ривки транспортного засобу і короткочасний скрегіт під лівою кришкою. Фахівці рекомендують міняти такі мотозапчастини для «Мінська» після кожних 20 тисяч кілометрів пробігу.
  • Якщо мала місце недбала збірка, може статися розкручування гайки на відомому барабані. При цьому буде чути стукіт і скрегіт під лівою кришкою. Робота зчеплення погіршиться через переміщення осі барабана. Двигун слід негайно заглушити, інакше на барабані може обірватися шліц.
  • Якщо гайка ведучої зірочки на моторному передачі самостійно викрутилася, може випасти або зрізати сегментна шпонка. Двигун при цьому буде працювати, зчеплення продовжить скорочуватися і передача включиться, ось тільки мотоцикл не поїде.
  • Над маятникової віссю може пошкодитися верхній гумовий чохол в результаті недостатнього натягу ланцюга. Для усунення проблеми слід накласти ізоляційний бандаж або гумову латочку на чохол, а потім поміняти місцями нижній і верхній чохли.
    Якщо кріплення кожухів ослабли через пошкодження різьблення гальмівного диска, потрібно просвердлити в ньому отвору свердлом 0,5 мм, нарізати різьбу діаметром М6, а потім збільшити отвори кожухів від 0,6 до 6,2 мм. Також слід використовувати гвинти, довжина яких не перевищує 10 мм.
    видалення ланки

Зазвичай видаляють дві ланки шляхом вичавки ланцюга. Виступаючу частину вже склепленого валика бажано пиляти наждаковим каменем або напилком. Це суттєво полегшить подальшу роботу. Далі слід видалити плоскогубцями валик і трохи розклепати втулку у внутрішньому ланці. Якщо що ланцюг не вичавлювати, ланка можна прибрати гайкою або молотком.

Нерідко може зламатися в замкову ланці знімна пластинка. Це відбувається, коли збільшується розмір або втрачається форма отворів для валиків. Замкове ланка з такою проблемою теж можна відремонтувати – потрібно лише зі старої ланцюга зробити знімну щоку.