Головна Цікаво Шачанка здобула перемогу у міжнародному конкурсі

Шачанка здобула перемогу у міжнародному конкурсі

3566

Нещодавно стало відомо, що Шацьк збагатився ще одним переможцем міжнародного конкурсу. Цього разу почесну нагороду в Києві вручали Ніні КОРЕЦЬ, методисту Будинку дитячої та юнацької творчості, за перемогу у номінації «Вірш» в рамках проведення четвертого Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни».

15 вересня відбулася церемонія нагородження переможців  під час відкриття виставки робіт конкурсу в Українському кризовому медіа-центрі та Американському домі, де також була присутня Ніна Корець. Загалом же за результатами роботи трьох журі – загального експертного, журі представників антикорупційних організацій та журі інтернет-користувачів – було обрано 16 переможців з різних країн.
До складу журі експертів увійшли: співзасновник «Крим SOS», медіа-консультант Алім Алієв; дизайнер Микола Гончаров; головний редактор Art Ukraine Аліса Ложкіна; дизайнер, керівник School of visual communication Наталя Синепупова; журналіст Громадського радіо Наталя Соколенко; журналіст Hromadske.ua Анастасія Станко, редактор Центру інформації про права людини, медіа-активістка Ольга Падірякова. Саме експертне журі й визнало вірш Ніни, котра, до речі, надсилала його на конкурс, підписавши псевдонімом «Тіна», кращим у номінації «Вірш». Сама ж Ніна Корець зізнається, що до останнього моменту не знала, що її поетичний твір «Чеснот не терпить корупційний світ» члени експертного журі визнають кращим серед багатьох творів, які присилали на конкурс. Тож для неї такий вибір журі став приємним сюрпризом.

Член журі Ольга Падірякова на нагородженні відзначила, що  вірш переможниці конкурсу хочеться зачитувати вголос і цитувати. «Він є дуже влучним з точки зору змісту, але одночасно і не загромадженим складними конструкціями і зворотами», – сказала Ольга.

Всього на конкурс надійшло 570 робіт українських та іноземних учасників, в тому числі з Польщі, Канади, Італії, Мексики, Ірану, Венесуели, Еквадору, Китаю та iн. За його перебігом спостерігали учасники з 89 країн. Конкурс проходив у номінаціях «Зображення», «Гасло», «Вірш», «Текст», «Мультимедіа», в яких кожне з трьох журі обирали переможців, відслідковуючи їхні твори на плагіат.

Ніна Корець каже, що про конкурс довідалася на одному з інтернет-сайтів ще у травні цього року, коли шукала конкурси, в яких могли б взяти участь вихованці студії творчості БДЮТ. Довго вагалася, чи відсилати свій вірш, котрий був написаний раніше та в якому дещо довелося відкоригувати, але все-таки наважилася. І ось у вересні Ніну сповістили, аби та приїхала до Києва. Зайшовши в Український дім, де відбувалося нагородження переможців від експертного журі, на стінах серед інших картин та творів одразу побачила плакат, де був написаний великими літерами її вірш. Майнули здогади, що все-таки її поезію журі оцінило достойно. ЇЇ надії справдилися. Сама атмосфера дійства дуже сподобалася Ніні, оскільки невимушене спілкування з номінантами та переможцями конкурсу, членами журі, до якого входили журналісти громадських організацій та медіа-центрів, було надзвичайно цікавим та пізнавальним. Багато корисної інформації вдалося почути й на організованій в рамках конкурсу дискусії та тему «Самоцензура в українських ЗМІ: наслідки і подолання».

Про те, що вона пише вірші (деякі з них надруковані в альманасі «Скіфія-2016-літо» від журналу «Склянка часу»), в Шацьку майже ніхто не знає. «Я цього ніколи не афішую, як інші, роблю це для себе. Писати почала ще з другого класу, і відтоді не переставала. Дякую за науку своїм шкільним вчителям-мовникам, котрі спонукали, вчили, наставляли. Далі – заохочували до творчого розвитку викладачі. Та найбільше завдячую своїм генам, які передалися від старших поколінь», – розповідає Ніна. Тепер же до творчості спонукають вихованці, яким мусиш дати слушну пораду, щось підказати чи підправити. «Маю бути у постійному творчому тонусі, бо інакше як дітей вчити? – наголошує Ніна Корець. Та додає на моє запитання про те, чому саме до такої тематики звернулася у своїй творчості: «В наш час ринкові відносини накладаються на всі аспекти нашого життя. На жаль, моральні та ділові якості людини знецінені на фоні зв’язків та матеріальних цінностей. Але хочеться вірити, що тема корупції врешті втратить свою актуальність».

Тож вітаємо Ніну з перемогою та бажаємо їй та її вихованцям натхнення та подальших творчих успіхів!

Віта ШЕПЕЛЯ.

Чеснот не терпить корупційний світ
– По чім сьогодні скромність?
– Півгроша.
Неходова, не по путі й не в моді,
Ба, я скажу вам більше при нагоді –
Як скромний, то пропаща вже душа.
– По чім сьогодні чесність?
– Без ціни.
Нікому не потрібна й не цікава,
От хитрість і нахабство – інша справа,
Рекомендую, ходові вони.
– По чім сьогодні розум?
– Без потреб.
Без нього і простіше, й навіть краще.
Якщо дурний хтось буде чи ледащий,
А має гроші – все йому попре.
– По чім сьогодні правда?
– Вам яка –
Оголена чи повністю прикрита,
А може краще ще й підсолодити,
Щоб стала добра і неговірка?
– По чім сьогодні рими?
– Та за так!
Ще хтось стражда таким? Повірить важко.
Хоч часом запита залітна пташка –
Чи дивний мрійник, чи простий дивак.
– По чім свобода?
– Справжня і без меж?
Ой, стережіться вляпатися здуру,
Бо зразу ж нацькують на вас цензуру.
Свободи я не раджу брати теж.
– По чім сьогодні совість?
– Неліквід.
Хіба в наш час таке комусь ще треба?
Із нею не вхопити зірки з неба.
Чеснот не терпить корупційний світ.