Головна Наради, сесії Робоча нарада об’єднала питання соціальних виплат та підготовки до зими

Робоча нарада об’єднала питання соціальних виплат та підготовки до зими

3005

Цього тижня перший заступник голови Шацької РДА Сергій Сидорук провів чергову оперативну нараду з керівниками установ та закладів району. В роботі зібрання взяв участь голова Шацької районної ради Сергій Карпук. Розглядалося три питання, актуальність яких завжди велика.

Антоніна Пилиповець, начальник управління соціального захисту населення РДА, інформувала про стан з надання в районі житлових субсидій. За її словами, станом на 1 вересня цього року в установу звернулося 1 260 осіб із заявами та деклараціями на призначення житлової субсидії. 1 048 особам її призначено. Антоніна Адамівна зазначила, що фахівці установи з усіма новинами знайомлять людей через районну газету «Шацький край» (інформацію читайте на 9 стор.).

Про зміни і новації в пенсійному законодавстві України розповів Віктор Гірич, начальник Шацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України. За його словами, розмір мінімальної пенсії в Україні з 1 грудня підвищиться на 10% і становитиме 1 247 грн. Зростання пенсійних виплат буде стосуватися приблизно половини пенсіонерів з мінімальними пенсіями. На сьогодні розмір мінімальної пенсії становить 1 130 грн. Він також нагадав, що з 1 липня було скасовано оподаткування пенсій для пенсіонерів. Щодо оподаткування пенсій для пенсіонерів, які працюють, то ця програма ще діє до кінця 2016 року. Зараз в уряді розробляється програма осучаснення пенсій, адже пенсії розміром від 1 300 грн. до 3 000 грн. не підвищувалися останні 3-4 роки. Зараз планується з жовтня-листопада провести осучаснення пенсій для цих категорій громадян. Нещодавно у багатьох українських ЗМІ була розміщена інформація про вихід жінок на пенсію у 55 років при наявності 30-річного стажу. Мовляв, Верховна Рада вже ухвалила закон. Але ця інформація поки що не відповідає дійсності. Жодних змін у пенсійному законодавстві щодо зміни віку у жінок для виходу на пенсію немає.

Віктор Якович також відмітив, що право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше як 15 років.
Кабінет міністрів на засіданні 14 вересня цього року своїм розпорядженням схвалив Стратегію модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року. В рамках цієї Стратегії передбачається введення до кінця 2016 року можливості обслуговування громадян у будь-якому відділенні Фонду, незалежно від місця проживання, а можливість обслуговування громадян буде забезпечено на рівні громад. Це дозволить значно розширити мережу пунктів доступу до одержання пенсійних послуг, які будуть максимально наближені до місця проживання громадян. Передбачається значно скоротити час для надання таких послуг, у тому числі за рахунок сучасних інформаційних технологій. Якщо зараз процес призначення пенсій триває до 10 днів, то незабаром він буде займати 15-20 хвилин. Планують також ввести можливість електронного пенсійного обслуговування і створити єдину базу електронних пенсійних справ.
Щодо реорганізації управлінь Пенсійного фонду, то вона ніяким чином не впливає на прийом та обслуговування громадян на їх території проживання. Тобто усі пенсіонери, страхувальники та застраховані особи, прості жителі, котрі проживають у Шацькому та Любомльському районах, і надалі будуть обслуговуватись там, де взяті на облік. Крім того, на даний час вже об’єднано «пенсійні бази» двох районів, і жителі, наприклад, Шацького району можуть отримати інформацію щодо пенсійного забезпечення в Любомлі і навпаки.

Ольга Романська, начальник відділу регіонального розвитку та ЖКГ РДА, доповіла присутнім про готовність господарського комплексу району до роботи в опалювальний період.
По установах та організаціях району проведено ряд планових заходів з підготовки до функціонування в умовах осінньо-зимового періоду 2016-2017 років. Зокрема, у котельні ДНЗ №1 смт Шацьк замінено покрівлю; зроблено ремонт підлоги у ФАПі с. Грабове; замінено вікна та двері на енергоощадні на АЗПСМ Пульмо, ФАПах сіл Кропивники, Світязь, Положево та Мельники; проведено утеплення фасаду ФАПу с. Пулемець; замінено двері на енергоощадні у ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк; замінено вікна на енергоощадні у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь (14 шт.) та ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо (40 шт.); по всіх навчальних закладах району було проведено роботи по очищенню димоходів.

Доповідач проінформувала і про забезпеченість бюджетних установ дровами та торфобрикетом. Якщо дровами установи району, а це школи, бібліотеки, клуби, лікарня, ФАПи та інші, забезпечені практично на 100%, то з торфобрикетом ситуація дещо інша. Причини різні. Одні ще його довозять, а в інших, у зв’язку з відсутністю місць для складування, він буде довозитись при потребі.

Відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики України «Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду» всі державні установи районного підпорядкування готують до 1 жовтня 2016 року паспорти готовності теплових господарств до опалювального сезону. Станом на 23 вересня подано 92 паспорти готовності до роботи в опалювальний період та 28 Актів готовності теплових господарств.

Віктор ГРИЦЮК.