Головна Цікаво Шацькі озера сколихнув «Biker’s Fest Svityaz»

Шацькі озера сколихнув «Biker’s Fest Svityaz»

1577

Минулих вихідних на базі пан­сіонату «Шацькі озера» тривав міжнародний байкер­ський фестиваль «Biker’s Fest Svityaz». Майже 300 учасників з України, Білорусі та Польщі ди­вували місцевих жителів по­туж­ними та оригінальними ди­во-мотоциклами, з яких деякі можна було назвати справж­німи мотошедеврами. Один із спі­­вор­ганізаторів байкерфесту, пре­зидент мото-клубу WINDSMC (Вітри) Святослав Послов­ський роз­повів, що на захід запрошу­валося майже 500 байкерів з бай­керських клубів з різних ку­точків України, а також Польщі, Білорусі, країн Балтики, Німеч­чини та Італії. Звичайно, що не всім вдалося прибути на фес­тиваль, та більшість поціно­ву­вачів «залізних коней» все ж із за­­доволенням стали учас­ни­ками міжнародного байкер­фесту.

Мета фестивалю – привер­нути увагу суспільства до проб­леми шацьких озер, які Україна може втратити «завдяки» ак­тив­­ним роботам у Хотислав­сь­ко­му крейдяному кар’єрі, що в Бі­ло­русі. «Є гарна природа, гарні озера, краєвиди. Маємо найг­либше озеро України – Сві­тязь, яке може зміліти в один прек­расний момент, а інші озера – взагалі перетворитися на бо­лото або зникнути. Шість років тому, коли Хотиславський ка­р’єр тільки-но почав розробля­тися, на цьому ж самому місці ми вже організовували подіб­ний захід. Але проблема зали­шилася. Скільки сьогодні води відкачується із того кар’єру, роз­­казувати не буду. Наша мета – показати людям, суспі­льству, що екологічна катаст­рофа тут, поряд. Організовуючи по­дібні заходи, байкери по-своє­му виражають свою пози­цію, намагаються таким чином достукатися до суспільства та можновладців. Інші люди також не повинні бути байдужими до цієї проблеми» – зазначив Свя­тослав Пословський. Разом з тим від вдячний за сприяння в ор­ганізації заходу голові Ша­цької РДА Ігореві Корольчуку, директору ШНПП Володимиру Захарку, начальнику Шацького РВ УМВС Анатолію Оксентюку (забезпечення правопорядку), а також креативному керівникові, людині-демократу, котрий із ро­зумінням поставився до про­ве­­дення заходу – Федорові Зая­цю, директору пансіонату «Ша­цькі озера».

Для байкерів увечері у пер­ший день (19 червня) на березі озера була організована това­ри­ська зустріч, зігрівати яку до­помагало велике багаття. А ще – незабутні виступи народного аматорського фольклорного ко­лек­тиву «Молодички» Шацького МБК (керівник Ніна Вирович). Особливо вподобали народні ук­­­раїнські пісні наші сусіди-по­ляки, просячи ще і ще заспівати то польських, то українських на­родних пісень.

Наступного дня колона із 300 учасників вирушила від пан­сіонату «Шацькі озера» через село Світязь, селище Шацьк до рек­реаційного пункту біля озера Пісочне, де на усіх чекала смачна каша, приготована на багатті, а також виступ непов­торних та колоритних «Моло­дичок». Найсильніші поціно­ву­вачі «залізних коней» змогли вип­робувати свої сили та поз­ма­гатися у армреслінгу за пер­шість кубка «Містер Світязь Б.Ф.-2015». Судив змагання, а також вручив переможцю ку­бок справжня зірка українського спорту – 15-разовий чемпіон світу та 16-разовий чемпіон Єв­­ропи з армреслінгу Андрій Пуш­кар.

Декілька хвилин вдалося пос­пілкуватися і з цим видат­ним спортсменом. Андрій роз­повів, що на шацьких озерах він був лише раз, та й то проїздом. А тепер на запрошення свого хо­рошого товариша, заодно спі­ворганізатора заходу Андрія Де­рев’яного випала нагода взяти участь у такому цікавому заході та заодно побачити красу українського Байкалу. І на завершення розмови – ав­тог­раф читачам «Шацького краю» від багаторазового чем­піона світу.

Після змагань на любителів швидкої їзди чекала шоу-програма на встановленій біля води сцені. Так, любителі важкої музики по-справжньому змогли розважитися та повеселитися під запальну музику гурту із Лу­цька «Чорні черешні» та драй­вовий рок від «вітчизняного AC/DC».

Віта ШЕПЕЛЯ.