Головна Цікаво Що таке дисплей IPS?

Що таке дисплей IPS?

324

IPS дисплеї користуються великою популярністю завдяки привабливому кольором і широким кутах огляду. Фактично, Lenovo тепер пропонує більше ноутбуків, планшетів і моніторів на основі технології In Plane Switching або IPS-дисплея, ніж з більш ранньої конструкцією TN (Twisted Nematic) – хоча деякі моделі, такі як гіперконкурентние геймери ПК, як і раніше цінують моделі TN.

Отже, що ж насправді дає дисплей IPS? Які покупці ноутбуків і моніторів найбільше виграють від технології IPS? І чому деякі користувачі як і раніше вважають за краще дисплеї TN старого стилю? Читайте далі, щоб отримати відповіді на ці та інші питання.

Дисплеї IPS і TN: в чому різниця?

IPS і TN являють собою різні види TFT LCD (рідкокристалічні дисплеї на тонкоплівкових транзисторах). На найпростішому рівні рідкокристалічні дисплеї покладаються на светомодулірующіе властивості збуджених рідких кристалів – поряд з узгодженими поляризаторами фільтрації світла (як ззаду, так і перед кристалами) – щоб контролювати те, що з’являється на екрані. Подаючи напругу на кожен кристал (чи ні), світло проходить через поляризатори (чи ні). Коли ці зміни управляються з мікросекундними інтервалами, ви отримуєте плавні рухомі зображення.

Дисплеї TN і IPS відрізняються тим, як вирівняні їх поляризаційні шари, що впливають на світло. Якщо це звучить занадто технічно, просто знайте, що коли поляризатори вирівняні однаково, світло може проходити крізь них, але коли вони розташовані в різних орієнтаціях, світло блокується. І коли ви ставите молекули рідкого кристала між шарами поляризатора і подаєте напруга, відбуваються цікаві речі:

  • Поляризатори TN орієнтовані перпендикулярно один одному. Без напруги молекули рідкого кристала природним чином «крутять» світло, щоб він міг виходити з вертикально орієнтованого поляризатора, скручуватися в кристали і потім проходити через відповідний горизонтальний поляризатор. Але якщо ви подаєте напруга (іншими словами, якщо ви порушуєте природні властивості кристалів), світло більше не спотворюється, і орієнтація перпендикулярного поляризатора блокує проходження світла.
  • Поляризатори IPS вирівняні паралельно, що зазвичай дозволяє пропускати весь світ. Але знову ж таки, що спочивають молекули рідкого кристала крутять світло, щоб порушити нормальний потік. Таким чином, IPS-дисплеї працюють протилежно TN. Замість того, щоб подавати напругу, що блокує світло, напруга пропускає світло. Він запобігає скручуванню світла рідкими кристалами, щоб він міг проходити через паралельні поляризатори як зазвичай.

Звичайно, є ще багато чого. Але це дає вам загальне уявлення про відмінності дисплеїв TN і IPS. І саме ці відмінності дають кожному типу дисплея певні переваги для конкретних клієнтів. Наприклад, паралельне вирівнювання поляризатора на дисплеях IPS є однією з причин, по якій їх можна розглядати з крайніх кутів в порівнянні з їх аналогами TN. Тим часом, відображення TN пропускає світло за замовчуванням (без подачі напруги для переривання потоку) – одна з причин, по якій дисплеї TN мають більш швидкий час відгуку і частоту оновлення, ніж аналогічні моделі IPS.

Чи потрібен мені IPS?

Ваша потреба в технології IPS залежить від того, як ви будете використовувати дисплей ноутбука або автономний монітор. Ось короткий огляд відносних переваг дисплеїв IPS і TN. Як кожен тип відповідає вашим вимогам?

Переваги дисплеїв IPS і моніторів IPS

Дисплеї та монітори IPS відомі декількома перевагами:

  • Більш широкі кути огляду. Паралельна орієнтація кристалів і поляризаторів IPS-дисплея значно легше переглядати з екстремальних кутів, наприклад, при перегляді великими групами. Тільки найдальші боку екрану побачать якесь значне зменшення кольору і контрастності.
  • Велике розмаїття кольорів: більшість дисплеїв IPS мають 8-бітові панелі (8-бітний червоний, 8-бітний зелений, 8-бітний синій), що дозволяє краще відтворювати повну 24-бітну колірну палітру типового графічного процесора (8 x 3 = 24).
  • Багато дисплеї TN мають 6-бітові панелі (6 x 3 = 18) і використовують додаткові кроки для емуляції повного колірного діапазону.
  • Покращена точність передачі кольору: дисплеї IPS зазвичай розраховані на більш високу ціну, ніж TN, і використовують кращу підсвічування, здатну генерувати набагато ширші кольорові гами (наприклад, Adobe RGB в порівнянні зі старим sRGB). Додаткові відтінки і відтінки дозволяють отримати більш реалістичні, реалістичні кольори.

Одним з очевидних недоліків IPS-моніторів в порівнянні з TN-моніторами є їх відносно більш низька частота оновлення (час, необхідний для перенастроювання кожного екранного зображення) і час відгуку (затримка, коли піксель переходить з активного в неактивний стан). Але ці затримки вимірюються в мілісекундах, тому на переважна більшість користувачів, скажімо, всіх, крім просунутих геймерів, це не вплине. IPS досить швидкий для потокової передачі фільмів, відеодзвінків і так далі.

Переваги дисплеїв TN і моніторів TN

Незважаючи на зростаючу ринкову поширеність дисплеїв IPS, для технології TN все ще існує виділена база користувачів. Ось чому:

  • Більш швидкий час відгуку і частота оновлення. Як зазначалося вище, характер дисплея TN дозволяє швидше оновлювати зображення на екрані і активувати / деактивувати кожен піксель. І хоча різниця становить всього кілька мілісекунд (кращі панелі TN можуть похвалитися часом відгуку, що становить 1 мс – на 2-3 мс швидше, ніж у топових моделей IPS), конкурентні геймери ПК зазвичай хочуть отримати найшвидші частоти оновлення та час відгуку.
  • Нижчі ціни (як правило): загальновизнано, що TN-дисплей буде коштувати дешевше, ніж IPS-дисплей з еквівалентним дозволом, функціями і так далі. Однак різниця в цінах з часом звузилася, і тепер деякі монітори IPS доступні за 200 доларів США або менше. Проте, будьте обережні з дисплеями IPS, які здаються занадто дешевими. Деякі користувачі скаржаться на так зване «світіння IPS» на низькорівневих дисплеях IPS, при цьому підсвічування в деяких частинах екрану виглядає яскравіше, ніж в інших.

Чи готові робити покупки? ZETO.ua пропонує матриць для ноутбуків з різними технологіями відображення. Тепер, коли ви знаєте, чим відрізняються дисплеї IPS і TN, ви готові зробити свій вибір.