Головна Цікаво Солдатські матері та вдови потребують не лише дотримання державних гарантій, а й...

Солдатські матері та вдови потребують не лише дотримання державних гарантій, а й заслуженої поваги від суспільства

1201

Сьогодні на прийомі в голови обласної ради Ірини Вахович побувала громадська організація об’єднання бійців і матерів учасників АТО. Зокрема, вона представляє інтереси  жінок, які втратили своїх синів та чоловіків на фронті в нинішній війні з Росією.

Лідер об’єднання Катерина Свищ озвучила низку проблемних питань, які потребують вирішення влади. Серед них – соціальні ми і державні гарантії: виділення землі, забезпеченя житлом, безкоштовне харчування дітей в школах та садочках, лікування, оздоровлення в обласних санаторіях та пільговий проїзд. До цієї частини прийому громадян в голови обласної ради долучилася директор департаменту соціального захисту ОДА Оксана Гобод.

Зокрема, жінки просять збільшити терміни безкоштовного відпочинку в обласних оздоровницях “Пролісок” та “Лісова пісня”. На сьогодні обласний бюджет гарантує їм семиденне перебування в санаторіях за встановленою в органах соцзахисту чергою. Такі видатки обласного бюджету передбачені в Регіональній програмі підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2019 роки. Нагадаємо, на останній черговій сесії облрада затвердила аналогічну програму і на наступні роки.

Чимало нарікань звучало в адресу водіїв громадського транспорту, які частенько відмовляються перевозити дружин та матерів згиблих атовців безкоштовно попри те, що  ті показують відповідні документи. Окремі водії вдаються до хамства та цинізму, відмовляючи жінкам, і про ці факти вони розповідали зі сльозами на очах. “Якщо держава не компенсовує перевізникам коштів за перевезення пільгових категорій населення, то нехай вони страйкують під стінами влади та вимагають свого, але їм простіше вигнати вдову атовця з автобуса”, – зауважила Катерина Свищ. Голова обласної ради пояснила, що наразі компенсації на пільгове перевезення – навантаження для місцевих бюджетів. Ірина Вахович піднімала ці питання перед народними депутатами України у Верховній Раді і пропонувала передбачити видатки на пільги атовцям та їх родинам у Державному бюджеті 2020 року.

Загалом, голова обласної ради  вважає, що в Україні мають діяти єдині правила при забезпеченні пільгами і особливо делікатно це має відбуватися стосовно родин загиблих. Адже відомо, що багатші та людяніші громади не тільки забезпечують пільги та преференції, а й виплачуюють одноразові грошові допомоги в честь Дня матері, чи до Покрови. В той же час, окремі місцеві влади не можуть надіслати мамам загиблих воїнів навіть вітальної листівки до Дня матері і ті, як виявляється, досить болісно реагуюють на таку неувагу.

Родичі загиблих нагадуюють  суспільству, що їхні чоловіки та сини загинули за кращу долю для України, відстоюючи її цілісність, а тому справедливо вимагають належного вшанування пам’яті загиблих воїнів та поваги до себе.

Голова обласної ради Ірина Вахович запевнила, що всі діючі соціальні програми для родин атовців будуть серед пріорітетів при формуванні обласного бюджету. Разом з тим,  очільниця представницької влади зауважила, що якби на Волині ефективно працювало КП “Волиньприродресурс”, то коштів на соціальні видатки було би в рази більше. Втім, як відомо, наразі “палки в колеса” підприємству вставляють місцеві мешканці, які проживають в районах, на територіях яких є корисні копалини.