Головна Цікаво Збережімо ліс від пожеж

Збережімо ліс від пожеж

1742

ДП «Шацьке УДЛГ» інформує про те, що з настанням теплої та сухої погоди різко   підвищується ймовірність виникнення лісових пожеж. У зв’язку з цим нагадуємо громадянам, що планують проводити вільний час на території державного лісового фонду, про необхідність суворого дотримання Правил пожежної безпеки в лісах України.

Ліси є особливим пожежонебезпечним об’єктом. Охорона його від пожеж – моральний обов’язок кожного громадянина.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється: розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях); заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети; перебування людей у хвойних насадженнях при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди; палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки; залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просякнуте бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо; заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна; експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою; палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо); використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів; розміщувати ближче, ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м – мішаного, 20 м – листяного, склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові і виробничі приміщення; випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали); звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

В разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це в лісогосподарські підприємства, територіальні підрозділи МНС, місцеві органи влади.

Нагадуємо, що особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну відповідальність згідно зі ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно зі ст. 245 ККУ в разі спричинення тяжких наслідків.

Ми, лісоводи, просимо усіх громадян бути дуже обережними в поводженні з вогнем при роботі і відпочинку в лісі. Збережімо ліс від пожеж! 

Ярослав КРОПИВНИК, інженер ОЗЛ ДП «Шацьке УДЛГ».