Головна Цікаво Терапія наркозалежності. У чому труднощі відмови від наркотиків?

Терапія наркозалежності. У чому труднощі відмови від наркотиків?

134

Для багатьох сімей стає справжнім шоком новина про те, що один з родичів вживає заборонені препарати. І якщо ще кілька десятиліть тому поширеною практикою було замовчування проблеми, то сьогодні люди все частіше звертаються за професійною наркологічну допомогу.

Саме таке правильне рішення допомагає впоратися із залежністю і повернути людину в сім’ю, до нормального і здорового життя. Адже найчастіше, боротьба із залежністю не цікава наркоманам, вони перебувають повної впевненості, що можуть відмовитися від наркотиків, посилюючи свої статки з кожною новою дозою.

Родичі не повинні використовувати методи категоричного примусу або агресивного переконання і від них потрібно тільки організувати лікування. Весь же комплекс мотивації і реабілітації проводиться досвідченими фахівцями, які використовують індивідуальний підхід для досягнення поставлених цілей.

Чому наркомани заперечують свою залежність?

Існує кілька груп чинників, які впливають на розвиток залежності і стають причинами наркоманії у людей різного віку і соціальних верств. Молодь частіше піддається на тиск оточення, прагнучи до визнання однолітків, сподіваючись завоювати своєю поведінкою авторитет в компанії.

Люди більш зрілого віку хочуть випробувати себе, отримати нові відчуття і пережити незабутній, цікавий досвід. У будь-якому випадку, наркотичне сп’яніння або стан ейфорії, яке найчастіше тривати кілька миттєвостей, здатне повністю зруйнувати життя будь-якої людини.

Заперечення залежності і свого згубної пристрасті є однією з яскравих ознак розвитку важкого стану пацієнта.

І поки йому ще здається що він може своїми силами кинути заборонені препарати потрібно терміново організувати лікування, адже вживання має свої негативні наслідки:

  • погіршення фізичного здоров’я, розвиток хронічних захворювань;
  • формування психічних відхилень і особистісних розладів;
  • повна деградація і руйнування особистості, втрата соціальних зв’язків.

Не всі наркотики викликають фізіологічне звикання, але кожен з них впливає на психологічну залежність. Негативний вплив наркотичних препаратів з’являється не тільки в швидкоплинному стані ейфорії, але і провокує важкі розлади, знищуючи життя людини.

Для тих, кому необхідне лікування наркоманії в Чернігові https://lczm.org/lechenie-narkomaniy.html, працюють спеціальні реабілітаційні центри. Професійна і комплексна реабілітація допомагає позбутися від залежності на будь-якій стадії її розвитку, пройти ресоціалізацію і повернутися до нормального життя.

Труднощі організації лікування та як їх подолати

Будинки дуже складно створити ті умови, в яких наркоман перестане вживати наркотики, що дуже важко для близьких. Для організації лікування слід звернутися в професійний реабілітаційний центр, що допоможе уникнути будь-яких проблем і значно підвищити ефективність лікування.

Реабілітація та лікування наркоманії в Черкасах https://lczm.org/lechenie-narkomanii-v-cherkassakh.html носить комплексний характер. Саме це дає можливість відновити особистість пацієнта, допомогти йому створити і зміцнити, відновити втрачені соціальні зв’язки і приймати усвідомлені рішення.

Правильне лікування будується на принципах мотивації, індивідуального підходу і кваліфікованого надання допомоги. А ще важливо, щоб пацієнт отримував психологічну підтримку і виявився в соціально безпечному середовищі, перестав контактувати з колишнім колом спілкування, придбав нові навички самореалізації.