Головна Цікаво Як вступити до найпрестижніших ВНЗ Польщі?

Як вступити до найпрестижніших ВНЗ Польщі?

242

Вимоги сучасних роботодавців стають все більш жорсткими: працівники повинні мати якісну освіту, практичні навички, а досвід роботи та знання іноземних мов – це значна перевага. Тому для молоді дуже важливо здобути хорошу освіту, аби конкурувати на ринку праці через 5 років і надалі. Дуже часто знання англійської мови є однією з основних вимог, а бажано знати й кілька мов.

Як цьому навчитися? Варто звернути увагу на пропозиції іноземних університетів, у тому числі й на програми навчання в Польщі. Перш за все, важливо обрати хороший університет, де студенту буде цікаво вчитися, після закінчення якого він не матиме проблем з пошуком роботи. Один з таких ВНЗ – Ягеллонський університет, до якого можна вступити, звернувшись до співробітників Проекту ОБК. Але спочатку давайте розкладемо по поличках всю інформацію щодо навчання у цій країні, щоб абітурієнт та батьки могли остаточно визначитися: вчитися у вітчизняному ВНЗ чи все-таки поїхати за кордон.

Переваги освіти в Польщі

Перш за все, зорієнтуємо вас у тих перевагах, які отримає студент, обравши навчальний заклад Польщі:

  • хорошу практичну та теоретичну підготовку;
  • європейський диплом;
  • вільне володіння англійською мовою;
  • можливість обирати серед найновіших спеціальностей;
  • можливість поїхати на стажування у інший європейський ВНЗ та ін.

Неабияку роль у майбутньому відіграє і досвід знайомства, спілкування з іноземними студентами, поляками. До того ж, у Ягеллонському університеті та інших провідних ВНЗ країни неабияку роль відіграють міжнародні зв’язки: вони дають змогу не тільки викладачам, але й студентам їздити на обміни, стажування у інші країни.

Батькам абітурієнтів потрібно знати й про особливості навчання. На відміну від шкільної освіти в Польщі, навчання у ВНЗ буде платним. Його ціна – від 800 євро на рік. Якщо мова йде про престижні ВНЗ, то ціна може бути біля 2-х тис. євро та вище. Медична освіта в Польщі для українців є найдорожчою, ціни тут починаються від 3-х тис. євро. Проте такі спеціалісти отримують ґрунтовну освіту і потім зможуть працювати практично у будь-якій країні ЄС, лікарі дуже потрібні у всій Європі.

Вибір університету

Звичайно, абітурієнти мають більше бажання вчитися у провідних закладах країни, які до того ж розташовані у великих містах, в тому числі у Варшаві, Любліні, Вроцлаві, Кракові. Та як знайти інформацію про найбільш престижні ВНЗ країни? Рекомендуємо переглянути рейтинг Perspektywy, де ви знайдете відповіді на основні питання. Найвищий рейтинг у Варшавського та Ягеллонського університетів, Варшавської політехніки та Університет ім. Адама Міцкевича в Познані. Якщо вас цікавлять приватні ВНЗ, то окремий рейтинг складено і для них.

Особливості вступу

Варто взяти до уваги, що подача документів закінчується 31 липня, а навчання починається 1 жовтня. Так, літні канікули тривають на один місяць довше, щоб студенти могли більше відпочити та мали час підзаробити собі грошей. До речі, студенти мають право працювати у вільний від навчання час. Вчаться студенти 4 дні на тиждень, 5-тий день відводиться для самопідготовки.

Аби успішно вступити, не потрібно здавати екзаменів. Необхідно лише подати повний перелік документів, його краще уточнити в у самому ВНЗ. Обов’язковим є свідоцтво про базову освіту та сертифікат про знання польської мови, всі інші документи стандартні.