Головна Цікаво Як вибрати швейну машинку: тонкощі і нюанси

Як вибрати швейну машинку: тонкощі і нюанси

1294

Завжди було багато людей, які вміють і хочуть створювати власними руками одяг і аксесуари, текстиль для дому. Сучасні можливості величезні, виробники швейної техніки пропонують багато варіантів машинок. Якщо плануєте купувати нову «помічницю», слід дізнатися, на які нюанси потрібно звертати увагу.

Електромеханічна або електронна

Вибір залежить від бюджету, адже ці два варіанти виконання істотно відрізняються за ціною, втім, як і по функціоналу. Електромеханічна швейна машинка – обладнання з ножною педаллю. Вона доступна за ціною і проста в експлуатації. Справляється з:

  • технікою печворк;
  • поточним ремонтом речей;
  • пошиттям одягу.

Але вона не заточена під виконання нестандартних рядків. Швидкість залежить від того, як сильно користувач натискає на педаль. Пристосувавшись, можна навчитися плавно налаштувати хід. Той чи інший режим підбирається механічним регулятором на корпусі. Саме з його допомогою встановлюють довжину і ширину стібка, натяг нитки.

Електронна, вона ж комп’ютеризована. Має ПО і мікропроцесор. З його допомогою контролюється швидкість, підбирається позиція голки. Зробити це можна прямо на панелі. Для початку роботи необхідно просто натиснути «Старт», для завершення – «Стоп». Педалі в ній немає. У більшості таких моделей техніка проколу стабілізована, тому голка справляється навіть з щільними тканинами.

В інтернет-магазині «Швейний світ» представлений великий асортимент машинок різних модифікацій.

Які бувають типи човників

Від такої важливої ​​деталі залежать продуктивність і можливість безперервної роботи машинки. Човник відповідає за введення нижньої нитки в шов. Він буває вертикальний і горизонтальний. Перший зустрічається двох типів:

хитний. При роботі переміщається вліво / вправо, при цьому захоплюючи або скидаючи нитки і переходячи в первинну позицію. Тим самим забезпечує стабільність рядки. Ковпачок з шпулькою НЕ рухається. Швидкість шиття незначна, але для побутового застосування цілком достатня;
ротаційний. Цей придумали для промислового пошиття виробів. Відрізняється надійністю і високою ціною. Є й побутові моделі, створені в такому форматі. Цей човник не качається, а обертається. За рахунок чого відмінно переносить істотні навантаження.

Горизонтальні часто використовуються в сучасних швейних машинках. Вони легко заправляються, крізь прозору кришку видно кількість залишилася нитки. Але ці човники роблять переважно пластиковими, тому вони можуть використовуватися для тканин невеликої щільності. З горизонтальної конструкцією потрібно поводитися дуже дбайливо. Тільки в цьому випадку вона довго прослужить.

Типи швів і функції

Існують основні рядки, які потрібні незалежно від того, що планується шити. Ось вони:

  • пряма. Важлива доступність регулювання довжини стібка;
  • оверлочная і зігзаговий з плавною налаштуванням ширини. Вони необхідні для обробки країв;
  • трикотажна. Потрібна, якщо планується використовувати таку тканину;
  • петлевая – для викидання.

Базового набору досить для пошиття штанів, спідниць, суконь, пальто і багатьох інших речей.

Є також опції, які будуть корисні тим, хто планує активно експлуатувати швейну машинку. Це, наприклад, автоматична заправка. Сучасні моделі оснащені нітенатяжітелем. У нього направляється нитка, яка далі захоплюється важелем всередину корпусу, проходить всі ключові точки. Це не потрібно робити вручну.

Зручно, якщо є регулювання тиску лапки на тканину. Важлива функція, коли планується шити різні по товщині матеріали. Особливо це необхідно для трикотажу. Налаштування буває автоматичного і ручного.

Мають значення освітлення і реверс. Ці функції є практично у всіх машинках. Підсвічування може бути реалізована сучасними діодами, а реверс – у вигляді кнопки, щоб одним натисненням закріплювати рядок.