Головна Цікаво Як вибрати термос – поради

Як вибрати термос – поради

5895
поради при виборі термосу

У холодну погоду ковток гарячого чаю здатний не тільки зігріти, але і повернути моральні сили замерзлому мандрівникові. Не менший ефект надає і холодний лимонад влітку.

Як же отримати їх, якщо ви відпочиваєте далеко за містом?

Відповідь проста – скористатися термосом. Ось тільки, щоб досягти потрібного ефекту, вибирати його слід правильно.

Моделі для напоїв і харчів

За своїм призначенням, все термоси поділяються на харчові і ті, що призначені для напоїв. Між собою вони різняться формою. Моделі для їжі істотно ширше в районі шийки і мають більший діаметр корпусу. Завдяки цьому, в них можна зберігати будь-які другі страви, а при необхідності, є прямо з термоса. Підходять вони і для супів або інших перших страв. До речі, в таких моделях як термос esbit FJ або Tramp з широким горлом, кришка термоса з успіхом замінює собою тарілку.

Моделі термосів для напоїв робляться більш вузькими. Це дозволяє поліпшити герметичність і використовувати такі системи клапанів, які дають можливість наливати вміст термоса, що не відкручуючи кришку повністю. Наприклад, модель Tramp, TRC-031 оснащена глухий пробкою зі спеціальними каналами для наливання, а термос Thermos FT-700 FlatTop – клапаном для наливання. В даному випадку, зовнішня кришка послужить чашкою, а у моделі Esbit WM і деяких інших – їх цілих дві.

Вибрати великий термос або маленький?

На думку фахівців, термоси великого розміру довше зберігають тепло або холод, ніж аналогічні за якістю маленькі. Однак рибалкам або мандрівникам, які вважають за краще поодинокі походи і поїздки, великий термос не потрібен і стане для них зайвим вантажем. В цьому випадку краще віддати перевагу компактної моделі. Благо, сучасний вибір досить широкий, щоб купити оптимальний за розміром термос. Їх обсяг коливається в межах від півлітра, а іноді навіть ще менше, як, наприклад, у Esbit KID-BO на 350 мл. До речі, такі маленькі термоси відмінно підійдуть для дітей. Їх дизайн – відповідний: яскравий і привабливий. Для двох осіб, в більшості випадків, достатньо термоса на 1-1,5 літра. Ну а великий компанії друзів потрібно більш містка модель, наприклад, Thermos HP-2500H. До речі, цей термос на 2,5 літра оснащений помпою для наливання, тому його навіть не буде потрібно піднімати, щоб наповнити чашку гарячим чаєм.

З чого роблять термоси?

Деякі як і раніше вважають, що термос – це вкрай крихка річ, якій не місце в туристичному поході або автомобільній подорожі. Однак все залежить від обраної для його виробництва технології. Все ще популярним варіантом залишається класичний варіант зі скляною колбою. Подібний термос дійсно потребує дбайливого ставлення. Але саме скло відповідає найбільш суворим гігієнічним вимогам. Воно абсолютно інертно до запахів і зовсім не фарбується. Термос зі скляною колбою легко відмити від будь-яких напоїв. Тому саме їх рекомендується використовувати для трав’яних чаїв та інших ароматних відварів. А ось любителям активно провести своє дозвілля, краще вибрати вакуумний термос із сталі. Він набагато міцніше і не пошкодиться внаслідок несильних ударів або тряски. У той же час, для всіх термосів використовується тільки харчові марки нержавіючої сталі, абсолютно безпечні для контакту з харчовими продуктами.

Бренд або дешевий аналог?

Ціна – це важливий фактор для будь-якої покупки. Але важливо розуміти, що куплений на ринку дешевий термос може, в результаті, не справлятися зі своїми прямими функціями. Тому краще віддати перевагу продукції вже відомого бренду. У підсумку, це може обернутися для вас економією. А до того ж, ви будете впевнені, що їжа і напої залишаться саме тієї температури, яка вам потрібна. До числа таких брендів відносяться Tramp, Esbit, Thermos, LaPlaya, Ezetil, Time Eco.