Іпомея (або як ми звикли її називати – берізок) дуже часто використовується в організації ландшафтного дизайну. Ця невибаглива і при цьому неймовірно красива квітка відрізняється яскравими суцвіттями. Найчастіше зустрічаються білі, рожеві, пурпурові, блакитні, сині та змішані відтінки. А цвіте рослина з червня до перших заморозків. Висівають берізку у травні і росте він неймовірно швидко. Вночі бутони квітки закриті, так само, як і в погану погоду. Як же використовувати цю витку рослину на ділянці?
Озеленення за допомогою берізка
Найчастіше берізка використовують для озеленення альтанок і пергол, стін, балконів і всіляких ґрат. Ландшафтним дизайнерам і садівникам-аматорам берізка подобається не тільки завдяки яскравим суцвіттям. Справа в тому, що іпомея – це чудовий «будівельний» матеріал. Їй легко надати форму та направити зростання туди, куди потрібно. А висота рослини може досягати 4-х метрів, тому вона відмінно підходить для стін будівель та будинків. Для квітучої стінки можна використовувати спосіб підв’язки.
Раніше, ще до того, як присадибними ділянками почали займатися ландшафтні дизайнери, звичайні садівники висаджували в’юнок біля огорожі-сітки. Березка і сітка ніби створені один для одного – і в цьому випадку квітці зовсім не потрібна підв’язка.
Як ще використовувати берізку в саду
Ці драпірувальники можуть допомогти маскування порожнеч і непривабливих ділянок. Також з їх допомогою можна легко та швидко створити тимчасові перегородки та ширми – це відмінний варіант для тих, хто не збирається споруджувати багаторічні конструкції. Березка росте досить швидко і це його найголовніша перевага – його не потрібно висаджувати взимку, достатньо кинути насіння в землю в травні, щоб вже в червні отримати зелену квітучу стіну.
Як килимових рослин берізки також підходять – вони відмінно плетуться по будь-якій площині. Якщо необхідно заповнити простір в альпінарії та рокарії, берізка також прийде на допомогу. А також із берізки можна сформувати бордюри або висадити рослину біля фігурного каркасу, щоб отримати зелену фігуру будь-якої форми.
Часто іпомею обирають міські жителі, які вирішили перетворити балкон зі сховища мотлоху на зелений куточок. Березка дуже підходить для цих цілей – його можна висіяти в невеликий горщик і направити гілки по сітці або мотузці, щоб вже до перших спекотних днів отримати тінисту прохолоду на незаскленому балконі.
Як бачите, берізка – ідеальна плетиста рослина з багатою кольоровою гамою, тому варто використовувати його переваги на повну.