Головна Цікаво Який краще: мідний самогонний апарат або з нержавійки

Який краще: мідний самогонний апарат або з нержавійки

390

Є питання, про які можна сперечатися вічно. Для любителів самогоноваріння це одвічна суперечка – краще мідні самогонні апарати або з нержавіючої сталі?

Скільки експериментів і оглядів на цю тему складено любителями і професіоналами самогонниками, порахувати неможливо. Більшість з них приходять, врешті-решт, до думки, що у кожного апарату свої переваги і однозначно вибрати один і відмовитися від іншого в принципі важко.

Переваги апаратів з нержавіючої сталі

При питанні, як новачкові вибрати самогонний апарат для будинку, все в один голос радять починати саме з варіанта з нержавіючої сталі. Основними причинами цього вважаються:

  • низька ціна (щодо мідної версії);
  • простота чищення;
  • широкий асортимент моделей;
  • довговічність;
  • невибагливість до умов зберігання.

Для приготування класичного варіанту самогону з цукрової браги апарату з нержавіючої сталі цілком достатньо. З зерновими, фруктовими та ягідними дистилятами у цих апаратів теж все виходить, але смак і аромат у кінцевого продукту, наприклад, коньяку, залишають бажати кращого. Також істотно ускладнюється процес чистки після приготування фруктово-ягідних дистилятів, які здатні залишити досить сильний сірчистої-пектиновий наліт.

Переваги мідних апаратів

Відомо, що мідь для самогоноваріння використовується з давніх часів. Класичні мідні самогонні апарати https://aquagradus.com/mednye-samogonnye-apparaty для дистиляції називаються аламбіках. Зазвичай вони невеликого розміру, часто п’ятилітрові. Перегінний куб в їх конструкції насправді являє собою кулю, в який наливають брагу. Наступна частина – паропровід для випаровування спирту і охолоджувач, в якому пар стає спиртом. Все досить просто. Але невеликий обсяг аламбика стає серйозним обмеженням при виборі. Тому для великих обсягів сучасні мідні самогонні апарати виконуються в основному з ректифікаційної колоною. Цей варіант вважається придатним для самогонників з великим досвідом і любителів різноманітних напоїв. Основні причини на користь вибору мідного апарату:

  • висока якість кінцевого продукту;
  • висока теплопровідність (забезпечує рівномірне прогрівання і охолодження);
  • високий ступінь очищення.

Елітні віскі і коньяк, як правило, проводяться саме в мідних дистилляторах. При роботі з фруктово-ягідними та зерновими Брага, як і при отриманні звичайного самогону, завдяки хімічній активності міді продукт отримує неповторний аромат і смак. Після вживання приготованих в мідному кубі напоїв не буває похмілля і отруєнь. Це досягається за рахунок активності міді в відношенні сірководню і аміаку – головних винуватців похмілля. Різні кислоти, як органічні, так і жирні мідь також забирає.

Сучасні моделі також оснащені штампованим феромагнітним дном, що робить можливим нагрівання мідних апаратів на індукційних плитах.

Який же з апаратів підходить саме вам, вибір за вами.