Головна Цікаво Застереження поліції Волині у зимовий період: на що потрібно звернути увагу учасникам...

Застереження поліції Волині у зимовий період: на що потрібно звернути увагу учасникам дорожнього руху

1133

Сьогодні у Волинській ОДА відбувся профілактичний брифінг за участі начальника управління превентивної діяльності Юрія Сидорука щодо безпеки на дорогах у зимовий період.

Правоохоронець зазначив, що керування автомобілем під час дощу, снігу або інших несприятливих погодних умов вимагає підвищеної уважності та концентрації від водія. Щодо швидкісних обмежень, то згідно правил дорожнього руху – вони є однаковими при будь-яких погодних умовах.

Обмеження швидкості руху на дорогах в Україні для легкових автомобілів такі:

20 км/год у житлових і пішохідних зонах;

50 км/год у населених пунктах;

90 км/год поза населеними пунктами;

110 км/год на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою;

130 км/год на автомагістралі.

Водночас поліція застерігає від швидкої їзди у негоду.

У зв’язку з погіршення погодних умов поліцейський надав рекомендації водіям, як керувати та не потрапити в ДТП на слизькій дорозі: 

  • Не бути самовпевненими, якщо стан автомобіля чи погодні умови викликають сумніви — краще скористатися громадським транспортом.
  • Перевірити стан автомобіля: гуму, фари, склоочисники, акумулятор та роботу гальм на відкритому майданчику.
  • Їхати плавно, уникати різких рухів кермом, рівномірно та виважено користуйтеся педалями.
  • Тримати дистанцію та гальмувати завчасно.
  • Обирати безпечну швидкість, адже зимова дорога вимагає іншого швидкісного режиму.
  • Пам’ятати про потенційно небезпечні ділянки на зимовій дорозі: перехрестя, нерегульовані пішохідні переходи, зупинки (де транспорт пригальмовує, зупиняється або починає рух), а також мости та естакади, які за низьких температур леденіють.
  • Уважно слідкувати за іншими учасниками руху, передбачати їхні маневри.
  • Не забувати, що пішоходи можуть впасти на слизькій поверхні.
  • Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування навчальних установ (школи, дитсадки), знижувати швидкість до мінімуму.

Пішоходів він закликав переходити дорогу лише у дозволених місцях, впевнившись, що немає жодної небезпеки; у темну пору доби використовувати світлоповертальні елементи на зовнішньому одязі.

У разі виникнення надзвичайної ситуації на дорозі, за словами Юрія Сидорука, необхідно звертатись на цілодобову гарячу лінію: +380674006080. Також можна телефонувати на короткі номери екстрених служб: «101»,«102» та «103».

Бережіть себе!

Сектор комунікації поліції Волинської області