Згідно з Постановою від 25 березня 2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», малозабезпеченим громадянам, які оформили державну підтримку в період 2019-2020 років, житлові субсидії продовжуються автоматично.
Для тих українців, які втратили робочого місця через обмежувальних заходів, підтримка буде надана за умови постановки на облік в центр зайнятості (ЦЗ). При цьому допомога буде надана на підставі заяви громадянина і інформації, яку надаватиме ЦЗ, а розрахунок виплати зроблять з урахуванням розміру допомоги по безробіттю.
Хто має право на житлову субсидію
Соціальні пільги малозабезпеченим покладені власникам домогосподарств, якщо їх витрати на комунальні виплати перевищують допустимий відсоток обов’язкового платежу в складі загального доходу сім’ї. У зв’язку з тим, що в літній період внески на обслуговування приміщення відчутно знижуються, багато будуть позбавлені дотації, однак в опалювальний сезон з 16 жовтня 2020 по 15 квітня 2021 р допомогу відновиться.
Ключовою вимогою для зарахування громадянина до одержувачів соціальної допомоги є відсутність заборгованості за комуналку станом на 01 лютого 2020 року. Для тих, хто прострочив обов’язкові платежі на три місяці і більше – субсидія продовжуватися і призначатися не буде. Щоб отримати державну підтримку до опалювального сезону, потрібно погасити борг перед компанією ЖКГ до 1 липня 2020 г. Якщо коштів на оплату немає, слід звернутися до постачальника комунальних послуг за реструктуризацією заборгованості. При наявності такого договору субсидія також буде призначена.
Як отримати дотацію на оплату комуналки
На період ізоляції заяву на надання компенсації допустимо відправити на адресу електронної пошти, опублікований на сайті регіонального відділення Мінсоцполітики, з накладанням електронного підпису. Міру підтримки може оформити:
один з членів домогосподарства, зареєстрований в житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на внесення плати за ЖКП;
орендарі житла, які оплачують ЖКП на підставі письмового договору оренди житла.
Перед зверненням необхідно підготувати наступні документи:
- заяву про призначення житлової субсидії за встановленою формою;
декларацію про доходи, витрати осіб та майновий стан звернулися за - призначенням житлової субсидії за попередній календарний рік;
посвідчення особи членів сім’ї; - договір найму житла для громадян, які бажають отримати дотацію за оплату ЖКП в орендованому житлі.
Розмір компенсації за комунальні послуги
На період обмежувальних заходів розрахунок житлових субсидій буде проводитися з урахуванням підвищення соціальних нормативів на 50%. На думку законодавців, цей захід компенсує збільшення споживання ресурсів через вимушеного перебування вдома. В середньому величина житлової компенсації на одне житло зросла на 200 гривень.
Крім того, на період карантину базовий відсоток плати за житлово-комунальні послуги залишиться колишнім – 15%. Раніше планувалося збільшення цього показника з 1 травня 2020 року до 20%.