Головна Духовне Хрещенська купіль – для найсміливіших!

Хрещенська купіль – для найсміливіших!

3537

19 січня опівночі завирувала під льодом вода поліських озер та річок, збурена невидимим подихом Всевишнього. Очис­ти­ла­ся, освятилася, сповнилася чудодійної сили, як і 2000 років то­му на Йордані, під час Хре­щення Господнього. Це при­й­шло святе Водохреще. Вдосвіта люди спішили до криниць, щоб умитися святою водою і встиг­нути в храм на святкове бого­служіння. Там святилася водич­ка здебільшого для пиття, нею ще окроплювалися будинки, люди, домашні тварини. Вода є чудодійною, бо не псується, збе­рігає протягом року цілющі вла­с­тивості, виліковує тяжко­хво­рих, змиває гріхи та очищає по­мисли. Символічно, що в Ша­ць­ку і населених пунктах, розта­шованих поблизу водойм, збері­гся давній звичай освячення води озер та річок.

На озері Люцимер аж лід трі­щав під натиском тих, хто бажав глянути на величне церковне дійство, яке очолив настоятель храму Різдва Богородиці смт Шацьк отець Микола Вихор.

Напередодні з льоду виру­ба­ли великий хрест («йордан»), прикрасили гілочками сосни і поставили поруч з хресто­по­діб­ною лункою. Після освячення краплі святої води впали на облич­чя та одяг кожного. Най­сміливіші (таких щороку біль­шає!) наважилися повністю, з головою, зануритися в крижану воду. Такий вчинок дійсно пішов на користь тим, хто не просто віддав данину моді, а свято повірив в очищення душі і тіла. Хоча щорічна практика свід­чить, що жертв крижаної води на Водохреще не буває.

 Освятив воду отець Микола і в стаціонарі Шацької районної лікарні в молитовній кімнаті, яка була відкрита днем раніше. Хворі, котрі перебувають на лікуванні в стаціонарі лікарні, а також працівники медичного закладу мали змогу побувати на  богослужінні, під час якого отець Микола, освятивши воду, окро­пив нею усіх при­сут­ніх, привітав зі святом та поба­жав швидшого одужання хворим.

Працівники лікарні щиро вдяч­ні усім, хто причетний до облаш­тування молитовної кім­нати, хто брав активну участь у її офор­м­ленні, а також за фі­нансову допомогу. 

Людяно було 19 січня і на бе­резі озера Велике Чорне, де во­ду освячував отець Андрій Бой­ко, настоятель Свято-Михай­лівської релігійної громади УПЦ КП смт Шацьк; і на озері При­бич, де вперше з іні­ціативи Грабівського сіль­ського голови Василя Го­лядинця і директора Смо­ляро-Сві­тязької школи Миколи Оніщука освя­чен­ня во­дойми здійснював отець Володимир, насто­ятель Свято-Духівського храму с. Світязькі Смоляри.

Після Собору Пред­течі і Хрестителя Господ­нього Іоанна (святку­валося церквою 20 січня) цикл щедрих зимових свят закінчився. В народі говорили: прийшов Іван Предтеча та й забрав свята на плечі.

Мирослава ЦЮП’ЯХ, Віта ШЕПЕЛЯ.

Хрещенська купіль

Хрещенська купіль

Хрещенська купіль