Головна Економіка 5 березня у Волинській області розпочали весняно-польові роботи

5 березня у Волинській області розпочали весняно-польові роботи

4685

Про проведення робіт із підживлення сільськогосподарських культур та підготовку до весняно-польових робіт говорили сьогодні, 5 березня 2019 року, під час наради у директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Горбенка.

Зокрема, заступник начальника управління – начальник відділу землеробства та технічної політики облдержадміністрації Олександр Книш повідомив, що площа озимих під урожай цього року становить 231 тис. га, що на 16 тис. га більше, ніж у попередньому році. З них 180,9 тис. га зернові і 50 тис. га ріпаку. Натомість, посів ярих культур очікується на площі близько 300 тис. га, з них ярих зернових на площі 119 тис. га, цукрових буряків – 12,5 тис. га, сої – 30 тис. га, соняшника – 23 тис. га.

– Польові роботи у поточному році розпочалися практично на початку лютого з підживлення посівів ріпаку сульфатом амонію. У третій декаді лютого спостерігалося періодичне відновлення вегетації озимини, що дозволило аграріям розпочати підживлення озимих культур аміачною селітрою та КАСами. Тепла погода сприяє активізації проведення весняно-посівної кампанії, – зазначив Олександр Сергійович.

Окрім того, нагадали, що для проведення весняно-польових робіт є можливість скористатися товарним кредитом. Для прикладу, ТзОВ «Волинь-зерно-продукт» станом на сьогодні надало товарних кредитів аграріям області на суму близько 250 млн. грн.

Потому розглянули зміни, що вносять до Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2020 роки, яка фінансується з обласного бюджету. Так, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Петриканин повідомила, що проекти розроблених документів наразі перебувають на погодженні в департаменті фінансів Волинської ОДА. Опісля – їх винесуть на розгляд сесії обласної ради.

– Наразі з районних бюджетів та бюджетів ОТГ виділено понад 1 мільйон гривень з загального фонду та 200 тисяч гривень – із спеціального фонду на фінансування Комплексної програми. Разом із тим, на підтримку Програми «Власний дім» із місцевих бюджетів виділено понад три мільйони гривень, – додала Людмила Федорівна.

Насамкінець начальник відділу тваринництва департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Шура акцентував увагу на тому, що діє Постанова КМУ від 7 лютого 2018 року №107 (зі змінами від 30 січня 2019 №110), згідно якої уже почали приймати документи за утримання молодняка ВРХ до 13-ти місячного віку. Документи приймають органи місцевого самоврядування до 1 травня, 1 вересня, 1 грудня.

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.