Головна Економіка Депутати Волинської облради хочуть розібратися, чи впливає промислове вирощування лохини на обміління...

Депутати Волинської облради хочуть розібратися, чи впливає промислове вирощування лохини на обміління водойм

2127

Депутати обласної ради Володимир Бондар та В’ячеслав Богдан ініціюють створення при обласні раді комісії, яка грунтовно розбереться в питанні впливу промислового вирощування лохини на екологічні процеси. Крім депутатів, до цього дорадчого органу пропонують долучити екологів, фахівців водного господарства, лісівників, а також представників правоохоронних та фіскальних служб.

Про це сьогодні йшлося на робочій нараді в голови обласної ради Ірини Вахович. До розмови долучилися радник голови Веніамін Туз та депутати облради Ігор Лех та Олександр Омельчук. Вирішено, що детальніше це питання розглядатиме постійна комісія з питань екології, раціонального використання природних ресурсів на своєму черговому засіданні, яке планується скликати на наступному тижні.

Володимир Бондар та В’ячеслав Богдан  пояснюють, що причина для такої ініціативи – перешкоджання веденню бізнесової діяльності одному з волинських підприємств, що займається вирощуванням лохини в Шацькому районі. Вони припускають, що до цих процесів може бути причетна виконавча влада області. Депутати переконують, що підприємство, інтереси якого вони відстоюють, діє в рамках чинного законодавства України,  дотримується екологічних норм та не впливає на рівень водного балансу в озерах, в тому числі й у Світязі. Депутати Ігор Лех   та   Олександр Омельчук поділяють  думку, що метою прискіпливої уваги до підприємства  можуть бути не стільки екологічні, як політичні та інші аспекти. Вони вважають, що обласна рада повинна ретельно розібратися в цьому питанні та при потребі  захищати  місцевий бізнес, як джерело доходів до бюджету та робочих місць.

Голова обласної ради Ірина Вахович закликає усі сторони конфлікту до конструктивного діалогу з детальним вивченням всіх позицій без емоційних заяв та безпідставних звинувачень. При цьому вона наголошує на важливості об’єктивних експертних  висновків щодо впливу промислового вирощування лохин на екологію Шацького району в цілому та водного балансу в озерах.