Головна Економіка Громади Волині ознайомились з інструментами е-демократії

Громади Волині ознайомились з інструментами е-демократії

555

25-26 серпня 2022 року представниками Програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа, спільно з обласною військовою адміністрацією проведено вебінари щодо особливостей інструментів е-демократії.

«Питання е-демократії сьогодні  дуже важливе, хоча ці процеси складні, адже у нашій країні війна. Однак, незважаючи на ті труднощі, які ми зараз переживаємо, громади Волині продовжують впроваджувати цифрові рішення», – зазначила заступниця голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Вікторія Левчук.

Внаслідок повномасштабного вторгнення електронна демократія зазнала трансформації. Найбільше постраждав громадський бюджет. Якщо раніше за допомогою цього інструменту громади могли отримувати кошти на реалізацію суспільно корисних проєктів, то зараз усі кошти спрямовані на військові потреби.

Однак, мешканці продовжують звертатись до місцевої влади через інструменти електронної демократії. Найбільшим попитом користуються місцеві петиції, за якими можна відслідкувати локальні настрої та потреби суспільства. До прикладу, у Луцьку на тлі воєнного стану петиції почали подавати вдвічі активніше, особливо ті, що стосуються транспорту та освіти.

Легкий і зручний доступ до використання інструментів та сервісів електронної демократії надають спеціальні платформи.

«Чат-бот СВОЇ – це платформа, яка дозволяє зробити комунікації з максимальним числом мешканців громади максимально простими та ефективними. Також платформа включає у себе конструктор сайтів громад і до неї приєднані усі чотири інструменти електронної демократії, які також розміщені на платформі е-DEM: громадський бюджет, консультації з громадськістю, місцеві петиції та відкрите місто», – зазначив Сергій Гунько, координатор з цифровізації регіонів програми EGAP.

Одним із прикладів успішного застосування перелічених інструментів е-демократії є Смідинська громада, у якій використовуються через платформу е-DEM: громадський бюджет, місцеві петиції, консультації з громадськістю, а також чат-бот СВОЇ.

Громади мають можливість долучитись до платформи е-DEM за посиланням https://e-dem.ua/.