Головна Економіка Як наповнюється бюджет пенсійного фонду Волинської області

Як наповнюється бюджет пенсійного фонду Волинської області

3600

Для забезпечення проведення перерахунків та підвищень пенсій, повного та своєчасного фінансування їх виплати за шість місяців поточного року до бюджету Пенсійного фонду України в області надійшло 1,9 млрд гривень власних коштів. За рахунок зазначених ресурсів та надходжень коштів по перерозподілу з різних джерел фінансування забезпечено виплату пенсій 267,7 тисяч пенсіонерів області. На ці цілі спрямовано близько 4 млрд гривень. Забезпеченість потреби га виплату пенсій власними коштами становить 46,5 %.

Про це стало відомо під час засідання Координаційної наради з питань взаємодії щодо наповнення бюджету пенсійного фонду області. Обговорення відбулося сьогодні, 23 липня 2019 року, під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Світлани Мишковець.

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Петро Філіпчук розповів, що основними факторами, що впливають на збільшення надходжень до бюджету Пенсійного фонду України є ріст фонду оплати праці, збільшення кількості застрахованих осіб, за рахунок легалізації заробітної плати та зайнятості, а також зменшення заборгованості, як по платежах до Пенсійного фонду України, так і по сплаті єдиного соціального внеску.

За даними реєстру, обсяг фонду оплати праці по області за 5 місяців 2019 року склав 6 млрд 892,5 млн грн, та зріс у порівнянні з 2018 роком на 20%.

— З метою вживання заходів, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства, працівники Фонду проводять моніторинг даних реєстру застрахованих осіб. Інформацію щодо страхувальників, у яких виявлені ознаки порушень трудового законодавства, передають до органів Держпраці та Державної фіскальної служби області для здійснення перевірок та заходів впливу відповідно до чинного законодавства. Окрім того, налагоджена співпраця з територіальними громадами, щодо надання інформації, — проінформував Петро Васильович.

Варто зазначити, що бюджет Фонду на понад 98 відсотків формується з коштів сплачених у складі єдиного соціального внеску, тому досить важливим є питання збільшення надходжень єдиного внеску, забезпечення своєчасності та повноти його сплати.

За даними головного управління ДФС області, заборгованість по сплаті ЄСВ станом на 1 липня складає 353 мільйони. Борг юридичних осіб становить 208,8 млн грн, з яких 165,7 млн грн, або 80,2 % припадає на борг вугільних підприємств області.

З метою погашення заборгованості органами Фонду області забезпечено своєчасність та повноту вжиття заходів впливу та стягнення до боржників. Для цього у поточному році до суду подано 163 позовні заяви. Загалом на примусовому виконання в органах державної виконавчої служби знаходиться  2230 проваджень.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Як наповнюється бюджет пенсійного фонду області