Головна Економіка Нововолинська міськрада з бюджету на боротьбу з коронавірусом виділила майже 7 мільйонів...

Нововолинська міськрада з бюджету на боротьбу з коронавірусом виділила майже 7 мільйонів гривень

2598

Депутати Нововолинської міської ради прийняли зміни до місцевого бюджету, у яких, зокрема, – виділення майже 7 мільйонів гривень на заходи, спрямовані на запобігання поширення та забезпечення лікування коронавірусної інфекції, зарплату лікарям та придбання медикаментів, дезінфекторів і засобів захисту для служб, які найбільш задіяні у боротьбі з COVID-19. Відповідне рішення прийняли сьогодні, 23 березня, під час позачергової сесії. Окрім цього, ще 3 мільйони є у резервному фонді, які також за потреби планують використати на ці ж цілі.

Як повідомила начальниця фінансового управління Галина Бурочук, аби мати можливість максимально акумулювати кошти на потреби медицини, вирішили зняти фінансування з деяких галузей. Зокрема, хочуть перерозподілити 6 мільйонів 700 тисяч гривень, які планували використати на інші заходи: забрали 2 мільйони гривень, які передбачали на поточний ремонт доріг, 3 мільйони, які планували використати на капітальний ремонт доріг, тощо.

«Йдеться про перерозподіл капітальних і поточних видатків міського бюджету в сумі 6 мільйонів 700 тисяч гривень на заходи із боротьби з коронавірусом. Зокрема, збільшуються бюджетні призначення по загальному фонду для центральної міської лікарні – 5,5 мільйонів, ПМСД – 50 тисяч гривень, ВУКГ – 200 тисяч, для Нововолинського відділення поліції – 50 тисяч. В основному це кошти на зарплату лікарям Центральної міської лікарні та для придбання дезінфекторів та засобів захисту. Також передбачається збільшення загального обсягу резервного фонду міського бюджету на 600 тисяч гривень», – зазначила Галина Бурочук.

Міський голова Віктор Сапожніков зауважив, що також на боротьбу з коронавірусом вдалося залучити 960 тисяч гривень спонсорських коштів. А тому в загальному вдалося акумулювати майже 11 мільйонів, які за потреби будуть витрачати на заходи, пов’язані із поширенням COVID-19.

«Наразі ми маємо зробити все, аби не допустити масового розповсюдження нового захворювання. А якщо це станеться, то, щоб було з якнайменшою кількістю захворілих. А для цього потрібно забезпечити усі служби, які найбільш задіяні у боротьбі з COVID-19, усім необхідним», – наголосив очільник міста.

У результаті – обранці міської громади погодили зміни в головному кошторисі міста на наступний рік одноголосно.

Також мер повідомив, що вже найближчим часом у Нововолинську лікарню доставлять ще 3 нових апарати для штучної вентиляції легень, які придбали за спонсорські кошти. Це медобладнання використовують для важко хворих пацієнтів із дихальною недостатністю.