Головна Економіка Про позачергову сесію Шацької районної ради 27 грудня 2012 року

Про позачергову сесію Шацької районної ради 27 грудня 2012 року

4380

27 грудня під головуванням голови Шацької районної ради Володимира Голядинця відбулася позачергова сесія районної ради, на яку запрошувалися голова Шацької РДА Володимир Найда та його заступники, голови селищної та сільських рад, депутати обласної ради від Шацького району, депутати районної ради, представники громадськості. Як наголосив Володимир Голядинець, необхідність проведення позачергової сесії напередодні нового року виникла у зв’язку із потребою затвердження бюджету району на 2013 рік та розглядом ще низки важливих питань. Спершу депутати затвердили внесення змін до рішення районної ради №11/5 від 29 грудня 2011 року «Про затвердження районного бюджету на 2012 рік», які стосувалися соціальної сфери (інформував Олександр Бебко, начальник фінансового управління Шацької РДА).

Було також затверджено Програму організації відзначення державних свят, пам’ятних дат, історичних подій, ювілеїв на 2013 рік, про що доповідала Ольга Сахарук, керуюча справами районної ради. Затверджено також розмір щомісячної доплати до пенсії сім’ям загиблих воїнів-афганців Василя Сагана та Володимира Хомича (по 250 грн.) (інформувала Антоніна Пилиповець, начальник управління праці та соціального захисту РДА); Програму економічної підтримки районної громадсько-політичної газети «Шацький край» на 2013-2017 роки (інформував Віктор Грицюк, редактор газети).

Неабияке обговорення та дискусію серед депутатів викликало питання про затвердження районної цільової Програми забезпечення пожежної безпеки на 2013-2015 роки, про що інформував Анатолій Пінкевич, начальник Шацького РВ ГУМНС. «Пожежі є одним із найбільших суспільно-небезпечних факторів, що призводять до значних втрат ресурсів та матеріальних цінностей, а також людських життів, – зазначив виступаючий. – В районі у 2012 році виникло 38 пожеж та загорань (попереднього року – 16), в яких загинуло 4 людини: по одній – у Світязькій та Ростанській сільських радах, дві – у Прип’ятській. Більшість пожеж виникло в сільській місцевості в житловому секторі; пошкоджено 11 житлових будинків, 11 господарських споруд, 2 літні кухні, 3 дачні будинки. Матеріальні втрати від пожеж становлять 1 млн. 380 тис. грн., врятовано матеріальних цінностей на суму 2 млн. 965 тис. грн. Основними причинами пожеж стали необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації пічного опалення, коротке замикання, грозовий розряд блискавки». В 2012 році в районі функціонувало 5 підрозділів відомчої пожежної охорони (ШНПП та лісгоспу), котрі працювали сезонно, та 4 підрозділи місцевої пожежної охорони, які знаходяться на балансі Грабівської, Прип’ятської, Піщанської та Пульмівської сільських рад, на утримання яких було витрачено приблизно 70 тис. грн. Однак, за словами виступаючого, цієї суми недостатньо для підтримки повної готовності до виїздів, бо для цього потрібно організовувати цілодобові чергування в усіх підрозділах, що покращить оперативність реагування на виклики. Одними з недоліків утримання МПО є те, що два з чотирьох гаражів, у яких знаходяться пожежні автомобілі, не мають опалення, що робить неможливим взимку тримати автомобілі, наповнені водою. Микола Шевчук, депутат районної ради, відзначив, що пожежний автомобіль, котрий був переданий з Ростанської сільської ради на баланс Піщанської, слід повернути назад, оскільки так він швидше приїжджатиме на пожежі, що трапляються на території сільської ради. На що Анатолій Пінкевич відповів, що цей автомобіль, перебуваючи на балансі Ростанської сільради, два роки жодного разу так і не виїжджав на виклики, а на його утримання було витрачено 25 тис. грн. «Проблем забезпечити сільраду пожежним автомобілем немає, якщо вирішаться питання з фінансуванням», – підсумував виступаючий.

Олександр Бебко інформував присутніх про районний бюджет на 2013 рік. Так, район отримає 28 413,8 тис. грн. субвенцій з державного бюджету на соціальні виплати, що на 20,6% більше, ніж у 2012 році. Забезпечено виплату мінімальної заробітної плати з 1 січня в розмірі 1147 грн. та з 1 грудня в розмірі 1218 грн. Органи управління у 2013 році профінансовані на 1269 тис. грн., (на 5,7% більше 2012 року); галузь освіти – на 26768,4 тис. грн., (на 8,6% більше 2012 року); галузь культури – на 2738,1 тис. грн., (на 6,4% більше 2012 року); галузь охорони здоров’я – 8616,5 тис. грн.; галузь фізичної культури і спорту – на 214,3 тис. грн. (на 7,5% більше 2012 року). 

Депутатами було затверджено також проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж села Світязь, про що інформував Віталій Голядинець, начальник відділу Держземагенства у Шацькому районі. Було прийнято рішення опублікувати в газеті «Шацький край» графік відвідування сесійних засідань депутатами районної ради, оскільки останнім часом їхня явка на сесіях значно зменшилася.
На завершення сесії Ольга Сахарук зачитала відповіді на депутатські запити Володимира Шума та Сергія Віннічука.

Віта ШЕПЕЛЯ.