Головна Економіка Підприємці з Польщі хочуть співпрацювати з волинським бізнесом

Підприємці з Польщі хочуть співпрацювати з волинським бізнесом

887

Про це розповіли представники центру стратегічних досліджень Варшавського інституту підприємництва, які зустрілися із заступником голови ОДА Олександром Троханенком 13 липня 2023 року.

Також у заході взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Славомір Місяк та віцеконсул Матеуш Маршалек.

Відтак, директор офісу Варшавського інституту підприємництва в Києві Юзеф Ланг розповів, що центр стратегічних досліджень є неурядовою організацією, який допомагає нашій державі спільно з польським урядом.

«Наша мета – допомога у відбудові та модернізації України. Підтримка маленьких та середніх підприємств, а також місцевого самоврядування. Ми робимо це зараз там, де це можливо. Тому наразі сконцентровані на західних та центральних областях України, включно з Волинню, – сказав Юзеф Ланг. – Тобто хочемо сприяти економічному розвитку областей через співпрацю з Польщею та її бізнесом».

Делегація запевнила, що польський бізнес зацікавлений у співробітництві з волинськими  підприємцями. Саме тому у вівторок, 18 липня, у Луцьку пройде форум щодо українсько-польської співпраці. Під час заходу йтиметься про доступні інструменти для сприяння такої кооперації, залучення польських бізнес-партнерів та інвестицій.

«Наше завдання – не чекати коли закінчиться війна і Україна переможе, а вже розпочати процес відновлення», – додав директор офісу Варшавського інституту підприємництва в Києві.

Водночас Олександр Троханенко подякував польським партнерам за таку позицію, допомогу нашій країні, зокрема й Волині та поцікавився, які напрямки співпраці для них у пріоритеті. Йому відповіли, що це логістика, ІТ-сфера, торгівля та будівництво.

«Зараз у Волині є багато потенційних можливостей. До прикладу, у нас є логістичний напрямок для партнерства. Також ми готові до організацій зустрічей між волинськими та польськими підприємцями, які потребують такого співробітництва», – зазначив заступник начальника управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів ОДА Андрій Ткачук.