Головна Історія У Луцьку відкрили музейний простір «Окольний замок»

У Луцьку відкрили музейний простір «Окольний замок»

3430

Старовина та сучасність вдало поєдналися в музейному просторі «Окольний замок», відкриття якого відбулося сьогодні, 14 липня 2023 року. Цей новий туристичний об’єкт, створений на базі відремонтованих Вежі князів Чорторийських з оборонним муром та Монастиря єзуїтів із підземеллями. Серед присутніх – заступниця голови облдержадміністрації Мирослава Якимчук.

Слід зазначити, що реалізація проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна» стала можливим завдяки Програмі трансприкордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, що фінансувалася Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту сусідства.

«Дійсно, дуже приємно бути сьогодні на такому заході. Сьогодні двадцята річниця дружби між Україною і Польщею. Двадцять років ми спільно з вами реалізовуємо проекти, які в подальшому побачить вся Україна. І один із них – в нашому місті. Хочу подякувати організаторам та всім, хто реалізовував проект. Надіюсь на подальшу співпрацю між Україною та Польщею», – наголосила Мирослава Якимчук.

Зокрема, в рамках проекту віднайдено та розчищено підземні галереї, про які відсутні писемні згадки в історичних джерелах. Нововідкриті приміщення стали найбільшим на Волині археологічним відкриттям часів незалежності України.

Тепер – це креативний підземний простір загальною площею понад 700 м2, що включає: галерею рицарства, експозицію навчального процесу у єзуїтському колегіумі, силіконову фігуру монаха-єзуїта, голограми привида, мультимедійну систему з інтерактивним смарт-табло, шоломами віртуальної реальності тощо.