Головна Економіка Порядок звернення до Європейського Суду

Порядок звернення до Європейського Суду

3766

Заяви щодо порушень Конвенції слід надсилати на адресу Секретаріату Європейського Суду з прав людини: Registry of European Court of Human Rights Council of Europe F – 67075 Strasbourg Cedex France.

Додаткові контакти Європейського Суду: Teл: 330388412513, факс: 3303 88412791 Интернет: http://www.echr.coe.int

Лист повинен містити такі відомості: ім’я, дату народження, громадянство, стать, рід занять та адресу заявника; найменування договірної сторони (держави), проти якої подається заява; короткий виклад суті справи; стислий виклад фактів порушення прав, передбачених Конвенцією, та відповідних аргументів; відомості про засоби правового захисту, які були використані заявником; перелік офіційних рішень у справі, із зазначенням дати прийняття документа та інстанції, яка його видала (суд або інший орган), а також коротка інформація щодо змісту кожного документа; суть заяви і форма справедливої компенсації.

До заяви потрібно додати копії згаданих документів (суд не гарантує їх повернення, тому краще надсилати копії, а не оригінали).

Суд має власний секретаріат (канцелярію), який очолює секретар, що обирається на пленарному засіданні суду. Він допомагає судові у виконанні його функцій, на нього покладена відповідальність за організацію і роботу канцелярії під керівництвом голови суду. У його віданні перебувають архіви, листування, він відповідає на запити про надання інформації щодо діяльності суду. Секретар суду обов’язково надсилає відповідь на кожну отриману заяву. Терміни отримання такого повідомлення зазвичай складає два-три місяці. При цьому заявникові повідомляється спочатку тільки про факт отримання заяви та про присвоєння їй номеру. Якихось наступних кроків з боку суду можна очікувати за півроку, іноді за рік, а то навіть й більше.

Секретар суду може також звернутися до заявника за додатковою інформацією, документами чи поясненнями. Секретар не надає поради щодо законодавства держави, проти якої спрямована скарга.

Якщо заява вноситься до реєстру суду, то секретар надсилає заявнику відповідний формуляр для викладу заяви формально. Отриманий секретарем заповнений формуляр передається на розгляд суду.

Секретар повинен інформувати заявника про хід розгляду скарги. На початкових стадіях процедура розгляду є конфіденційною і здійснюється у письмовій формі. Тому особиста присутність заявника на засіданнях суду не є обов’язковою.

Відповідно до регламенту суду листування ведеться однією з офіційних мов ради Європи – англійською, французькою або мовою держав-членів. Це означає, що до суду можна звертатись українською або російською мовою.

Роксолана ЦВИД,

головний спеціаліст Шацького районного управління юстиції.